Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Soul Calibur: Legends (Wii)

Soul Calibur: Legends Wii

Soul Calibur to seria, zapoczątkowana w 1995 roku, jeszcze na platformie PlayStation. Wielu graczy uznało swego czasu jej kolejne części za najlepsze bijatyki w historii. Niniejsza odsłona została opracowana wyłącznie z myślą o Wii.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Soul Calibur: Legends (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

20listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soul Calibur to seria, zapoczątkowana w 1995 roku, jeszcze na platformie PlayStation. Wielu graczy uznało swego czasu jej kolejne części za najlepsze bijatyki w historii. Nie ma w tym chyba wielkiej przesady – tym bardziej, że jej twórcy to firma Namco, która zasłynęła z doskonałych gier walki z serii Tekken.

Najnowsza odsłona została opracowana wyłącznie z myślą o Wii. Na potrzeby nowej konsoli twórcy zmienili charakter rozgrywki. Soul Calibur: Legends nie jest typową bijatyką, jak to miało miejsce w przypadku poprzednich części. Tym razem przygotowano ciekawe połączenie elementów akcji i motywów przygodowych, choć oczywiście główny nacisk położony został na walkę. Zabawa nie ogranicza się jednak do kolejnych pojedynków na wyznaczonych do tego celu arenach. Przemierzamy szesnastowieczny świat, po drodze napotykając kolejne postaci i poznając nowe elementy fabularnej układanki. Oczywiście nierzadko musimy pokonać mijanych po drodze wrogów. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem uczymy się także kolejnych ciosów, a przy okazji dostajemy coraz wyższe rangi (np. Soldier i Knight).

Soul Calibur to nazwa legendarnego miecza i podobnie jak w poprzednich częściach, tu również nasi bohaterowie korzystają głównie z broni białej. Co ważne, ciosy zadajemy dzięki odpowiednim ruchom kontrolera w przestrzeni, co w znaczący sposób urozmaica system walki. W grze nie brakuje również nawiązań do poprzednich odsłon. W trakcie zabawy spotkamy znajome postaci, które wystąpiły wcześniej w cyklu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Soul Calibur: Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Soul Calibur V oficjalnie zapowiedziany
Soul Calibur V oficjalnie zapowiedziany

wiadomość28 grudnia 2010

Daishi Odahisma, stojący od kilku lat na czele grupy deweloperskiej Project Soul, wyodrębnionej z firmy Namco Bandai i odpowiedzialnej za kolejne odsłony marki Soul Calibur, poinformował na łamach Twittera, że studio pracuje nad Soul Calibur V. Wiadomość została już potwierdzona przez Katsuhiro Haradę, producenta reprezentującego Namco Bandai.

Soul Calibur zmierza na Xbox Live Arcade

wiadomość17 kwietnia 2008

Soul Calibur jest bez wątpienia pozycją, której wielki powrót, w tym przypadku na Xbox Live Arcade, może być jednym z ciekawszych wydarzeń najbliższych miesięcy. Produkcja wydana w 1999 roku na konsolę Sega Dreamcast (nieco wcześniej także na automaty arcade) w dalszym ciągu ma bowiem wielu oddanych fanów, również wśród aktualnych posiadaczy Xboksa 360.

Ubisoft europejskim wydawcą najnowszych gier z serii Soul Calibur
Ubisoft europejskim wydawcą najnowszych gier z serii Soul Calibur

wiadomość11 stycznia 2008

Najnowsze gry z serii Soul Calibur trafią do Europy dzięki firmie Ubisoft. Będzie to czwarty wydawca, który zajmie się dostarczeniem popularnych bijatyk Namco Bandai do sklepów na Starym Kontynencie.

Gra Soul Calibur: Legends gotowa; premiera 20 listopada
Gra Soul Calibur: Legends gotowa; premiera 20 listopada

wiadomość2 listopada 2007

Miłośnicy bijatyk z serii Soul Calibur czekają na kolejną odsłonę, która ukaże się na PS3 oraz X360. W międzyczasie ci, którzy posiadają Wii, będą mogli zagrać w Soul Calibur: Legends, spin-off stworzony wyłącznie z myślą o tej konsoli. Jak poinformowało Namco Bandai, prace nad grą zostały ukończone, a płytę-matkę wysłano do tłoczni. Produkcja trafi do sklepów już 20 listopada.

Sterowanie w Soul Calibur Legends

wiadomość4 lipca 2007

Jeśli zastanawialiście się nad tym, jak w Soul Calibur Legends (zapowiedzianym na Wii) będzie wyglądało sterowanie, Jin Okubo z Namco Bandai rozwieje Wasze wątpliwości. W wywiadzie dla CvG opowiedział o wykorzystaniu kontrolerów najnowszej konsoli Nintendo we wspomnianym tytule.