Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Soul Calibur: Legends (Wii)
OkładkaSoul Calibur: Legends (Wii)

Soul Calibur: Legends Wii

Soul Calibur to seria, zapoczątkowana w 1995 roku, jeszcze na platformie PlayStation. Wielu graczy uznało swego czasu jej kolejne części za najlepsze bijatyki w historii. Niniejsza odsłona została opracowana wyłącznie z myślą o Wii.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soul Calibur: Legends Premiera Wii

20listopada2007

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Soul Calibur to seria, zapoczątkowana w 1995 roku, jeszcze na platformie PlayStation. Wielu graczy uznało swego czasu jej kolejne części za najlepsze bijatyki w historii. Nie ma w tym chyba wielkiej przesady – tym bardziej, że jej twórcy to firma Namco, która zasłynęła z doskonałych gier walki z serii Tekken.

Najnowsza odsłona została opracowana wyłącznie z myślą o Wii. Na potrzeby nowej konsoli twórcy zmienili charakter rozgrywki. Soul Calibur: Legends nie jest typową bijatyką, jak to miało miejsce w przypadku poprzednich części. Tym razem przygotowano ciekawe połączenie elementów akcji i motywów przygodowych, choć oczywiście główny nacisk położony został na walkę. Zabawa nie ogranicza się jednak do kolejnych pojedynków na wyznaczonych do tego celu arenach. Przemierzamy szesnastowieczny świat, po drodze napotykając kolejne postaci i poznając nowe elementy fabularnej układanki. Oczywiście nierzadko musimy pokonać mijanych po drodze wrogów. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem uczymy się także kolejnych ciosów, a przy okazji dostajemy coraz wyższe rangi (np. Soldier i Knight).

Soul Calibur to nazwa legendarnego miecza i podobnie jak w poprzednich częściach, tu również nasi bohaterowie korzystają głównie z broni białej. Co ważne, ciosy zadajemy dzięki odpowiednim ruchom kontrolera w przestrzeni, co w znaczący sposób urozmaica system walki. W grze nie brakuje również nawiązań do poprzednich odsłon. W trakcie zabawy spotkamy znajome postaci, które wystąpiły wcześniej w cyklu.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI Soul Calibur: Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.