Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczne3DS
Okładka Pokemon Art Academy (3DS)

Pokemon Art Academy 3DS

Spin-offowa odsłona serii Pokemon, zrealizowana w formie gry edukacyjnej, w której uczymy się rysować tytułowe stworki. W grze wcielamy się w młodego artystę, który pod czujnym okiem profesora Andy’ego tworzy swoje pierwsze dzieła.

Logiczne | edukacyjne | Pokemon | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Pokemon Art Academy (3DS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

19czerwca2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Art Academy to niecodzienny spin-off słynnej serii gier RPG Pokemon. Tym razem nie wcielamy się jednak w postać zbierającą wesołe stworki i walczącą z innymi trenerami, lecz w artystę, który stara się rysować Pokemony. Za produkcję odpowiada firma Nintendo – jeden z najbardziej zasłużonych deweloperów gier wideo i producentów konsol.

Gracz wciela się w poczatkującego artystę, tworzącego swoje pierwsze działa pod czujnym okiem profesora Andy’ego. Nauczyciel powoli wdraża nas w rozgrywkę, prezentując podstawowe techniki (kreślenie prostych kształtów, kolorowanie), by z czasem zwiększać poziom trudności i uczyć bardziej zaawansowanych sposobów rysowania Pokemonów. Rozgrywka została zaprojektowana w taki sposób, by każdy mógł szybko nauczyć się wykonywać ładnie wyglądające ilustracje. Tworzenie poszczególnych obrazów przedstawiane jest więc krok po kroku. W Pokémon Art Academy nie uświadczymy normalnych poziomów, które zostały zastąpione lekcjami. Po ukończeniu wszystkich zabawa jednak się nie kończy i można dowoli wykorzystywać kieszonsolkę do tworzenia pięknych obrazków.

Do zabawy służy stylus i dotykowy ekran handhelda 3DS, na którym rysowane są stworki. Stworzone dzieła można publikować w Miiverse, chwaląc się nimi przed innymi artystami. Równie dobrze da się zapisywać obrazki na karcie pamięci i je drukować.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Pokemon Art Academy

Wymagania wiekowe Pokemon Art Academy

odpowiednia dla każdego wieku