Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DSPC
Okładka Azure Striker Gunvolt 2 (3DS)
OkładkaAzure Striker Gunvolt 2 (3DS)

Azure Striker Gunvolt 2

Kontynuacja dwuwymiarowej zręcznościówki z 2014 roku, opracowana ponownie przez twórców ze studia Inti Creates, znanego głównie za sprawą miniserii Mega Man Zero.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | 2D | manga i anime | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Azure Striker Gunvolt 2 Premiera

25sie2016

3DS

22cze2020

PC

Gry podobne do Azure Striker Gunvolt 2

Rayman 3D

Super Mario 3D Land

Mighty No. 9

Azure Striker Gunvolt 2 to kontynuacja dwuwymiarowej scrollowanej gry akcji z 2014 roku. Tytuł został stworzony przez autorów jedynki – studio Inti Creates, znane przede wszystkim z podserii Mega Man Zero. Produkcja zadebiutowała jako tytuł ekskluzywny konsoli Nintendo 3DS, ale później trafiła na Nintendo Switcha oraz PlayStation 4 w ramach pakietu Azure Striker Gunvolt: Striker Pack. Dwójka ukazała się też jako osobna pozycja na komputerach osobistych.

Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w świecie, w którym rodzą się ludzie z supermocami zwani Adeptami. Jednym z nich jest Gunvolt, który po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części powoli leczy odniesione rany. Nie dane mu jednak będzie w pełni się wykurować, gdyż wraz z Copenem musi stawić czoła nowemu zagrożeniu.

Mechanika

Rozgrywkę w Azure Striker Gunvolt 2 najprościej porównać do unowocześnionego i bardziej efektownego Mega Mana. Zabawa polega na przemierzaniu kolejnych lokacji i pokonywaniu po drodze z hord przeciwników. Gracze mogą posługiwać się zarówno bronią palną, jak i specjalnymi mocami. Co ciekawe, o ile Gunvolt jest normalnym Adeptem, potrafiącym władać piorunami, tak Copen nie ma nic wspólnego z herosami jego pokroju. Chłopak jest bowiem synem słynnego naukowca, dzięki czemu wszedł w posiadanie zaawansowanej technologii i bojowego bota Lola, a dodatkowo został on wyszkolony w sztukach walki. Wszystko to sprawia, że w praktyce jest on dużo niebezpieczniejszy od wielu Adeptów.

Wielką atrakcją Azure Striker Gunvolt 2 są starcia z potężnymi bossami, którzy – podobnie jak Gunvolt – posiadają specjalne umiejętności. Walka z nimi jest niezwykle wymagająca i zmusza gracza do dokładnego poznania mocy przeciwników i nauczenia się ich ataków na pamięć.

Kwestie techniczne

Azure Striker Gunvolt 2 wizualnie prezentuje się bardzo dobrze. Zastosowany styl graficzny nie różni się niczym szczególnym od tego z pierwszej części, więc mamy do czynienia z grą przypominającą klasyczne platformówki akcji, tyle że cieszącą oczy efektownymi animacjami ataków oraz mocy specjalnych.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Azure Striker Gunvolt 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

Azure Striker Gunvolt 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
3DS
PC