Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DSSwitchPS4
Okładka Azure Striker Gunvolt: Striker Pack (3DS)
OkładkaAzure Striker Gunvolt: Striker Pack (3DS)

Azure Striker Gunvolt: Striker Pack

Pakiet dwóch gier platformowych znanych głównie z Nintendo 3DS. Obydwie produkcje cechują się dynamicznym, widowiskowym systemem walki. Za stworzenie zarówno wspomnianych tytułów, jak i kompilacji odpowiada japońskie studio Inti Creates (twórcy gier z serii Mega Man Zero).

Akcji | platformówki | 2D | manga i anime | pakiet | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Azure Striker Gunvolt: Striker Pack Premiera

4paź2016

3DS

31sie2017

Switch

23kwi2020

PS4

Gry podobne do Azure Striker Gunvolt: Striker Pack

Super Mario 3D Land

Mighty No. 9

Mega Man Legacy Collection

Azure Striker Gunvolt: Striker Pack jest pakietem zawierającym dwuwymiarowe gry akcji Azure Striker Gunvolt i Azure Striker Gunvolt 2 (wydanie to dodaje także wszystkie stworzone do nich DLC oraz nową zawartość i funkcje). Obydwie produkcje oferują dynamiczny, zręcznościowy system walki oraz atrakcyjną, mangową oprawę graficzną. Za stworzenie obu omawianych tytułów odpowiada japońska firma Inti Creates (znana z serii Mega Man Zero), która zajęła się również opracowaniem i wydaniem omawianej kompilacji.

Fabuła

Akcja obydwu produkcji wchodzących w skład Azure Striker Gunvolt: Striker Pack rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. W świecie stworzonym przez Inti Creates rodzą się niezwykli ludzie zwani Adeptami, obdarzeni nadnaturalnymi umiejętnościami. Jednym z nich jest Gunvolt – bohater, w którego wciela się gracz. Młodzieniec staje do walki z niezwykle wpływową korporacją Sumeragi Group. W drugiej części gry kontrolujemy również rywala wspomnianego bohatera – Copena – dla którego przewidziano osobną kampanię fabularną.

Mechanika

Obydwie gry wchodzące w skład zestawu są zręcznościówkami, których rozgrywka przywodzi na myśl serię Mega Man. Obserwując akcję z boku (z tzw. perspektywy side-scrollowej), przemierzamy kolejne lokacje, skacząc po platformach i eliminując wrogów z wykorzystaniem zarówno broni dystansowej, jak i białej, a także specjalnych mocy Adepta (w przypadku Gunvolta, który włada piorunami) lub zaawansowanej technologii i umiejętności walki (posiadanych przez Copena). To właśnie ten ostatni aspekt jest w grach studia Inti Creates najważniejszy – produkcjom tym jest znacznie bliżej do strzelanki lub bijatyki niż platformówki.

Ważnym elementem zabawy w grach z serii Azure Striker Gunvolt są walki z bossami. Pokonanie ich wymaga zapamiętania schematów ich ataków, wykazania się dużą zręcznością oraz zastosowania określonej taktyki. Warto odnotować, że w miarę postępów w rozgrywce zbieramy punkty, dzięki którym możemy m.in. odblokować piosenki śpiewane przez bohaterki znane z kampanii fabularnej.

W przypadku pakietu Azure Striker Gunvolt: Striker Pack twórcy zdecydowali się na kilka poprawek w mechanice rozgrywki. Najważniejszym jest zastosowanie w pierwszej części gry bardziej rozwiniętego systemu Kudos znanego z drugiej części (zwiększa on liczbę zdobywanych punktów w przypadku, gdy nasze działania są widowiskowe – np. gdy zabijamy kilku wrogów jednym atakiem). Dopracowano też niektóre plansze, by zrównoważyć poziom trudności.

Tryby gry

W Azure Striker Gunvolt: Striker Pack możemy grać wyłącznie samotnie. Twórcy nie przygotowali żadnych trybów wieloosobowych.

Kwestie techniczne

Produkcje wchodzące w skład zestawu Azure Striker Gunvolt: Striker Pack posiadają atrakcyjną, dwuwymiarową grafikę wykonaną w technice pixel art. Oprawa jest bardzo barwna i widowiskowa – na szczególną uwagę zasługują tutaj animacje ataków poszczególnych bohaterów i przeciwników. Obydwa tytuły cechuje mangowy styl artystyczny, widoczny najwyraźniej w czasie przerywników fabularnych. Zabawie towarzyszy przyjemna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Azure Striker Gunvolt: Striker Pack

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.
3DS
Switch
PS4