Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC3DS
Okładka Azure Striker Gunvolt (PC)

Azure Striker Gunvolt

Opracowana przez japońskie studio Inti Creates side-scrollowa zręcznościówka 2D. Akcję Azure Striker Gunvolt osadzono w przyszłości, w której ludzkość kontrolowana jest przez potężną korporację Sumeragi.

Zręcznościowe | 2D | side-scroll

Okładka Azure Striker Gunvolt (PC)

data premiery gry:

29sie2014

3DS

28sie2015

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Azure Striker Gunvolt na PC i 3DS to dwuwymiarowa scrollowana gra akcji stworzona przez japońskiego dewelopera Inti Creates. Studio to znane jest z szeregu rozmaitych produkcji, w tym z serii Mega Man Zero. Akcja tytułu rozgrywa się w przyszłości, w której ludność kontrolowana jest przez potężną korporację Sumeragi Group. Gracz wciela się w czternastoletniego chłopaka należącego do ruchu oporu, który przeciwstawia się obecnemu status quo.

Mechanika

Zabawa w Azure Striker Gunvolt na PC i 3DS opiera się na przemierzaniu kolejnych lokacji wypełnionych po brzegi przeciwnikami. Rozgrywka przypomina gry pokroju Shank, w związku z czym cały czas musimy walczyć z napotkanymi wrogami. W tym celu używamy zarówno broni, jak i umiejętności głównego bohatera, który potrafi władać elektrycznością (przydaje się ona także podczas obrony). Dodatkowo, wraz z biegiem czasu, postać zyskuje doświadczenie, odblokowując tym samym nowe super moce. Dzięki temu możemy wykonywać kombosy wpływające na ilość materiałów wypadających z pokonanych wrogów, które są niezbędne do wytwarzania nowego wyposażenia.

Wszystko to przydaje się nie tylko podczas pokonywania kolejnych słabszych i silniejszych wrogów, ale przede wszystkim podczas starć z potężnymi bossami. Na końcu każdego poziomu musimy bowiem zmierzyć się z mocarnym przeciwnikiem. Wśród „szefów” czekają na nas osoby władające magnetyzmem, portalami, a nawet wywołujące wybuchy dosłownie z niczego.

Kwestie techniczne

Azure Striker Gunvolt zostało stworzone w przyjemnym, mangowym stylu graficznym. Tytuł pod tym względem najłatwiej porównać do serii Mega Man. Dwuwymiarowa oprawa uzupełniana jest przez przyzwoitej jakości efekty specjalne, które czynią grę jeszcze bardziej efektowną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Azure Striker Gunvolt

Wymagania wiekowe Azure Striker Gunvolt

odpowiednia dla każdego wieku

3DS
PC