Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONESwitch
Okładka Mega Man 11 (PC)

Mega Man 11

Jedenasta odsłona popularnego cyklu platformówek. Mega Man 11 nie wprowadza rewolucyjnych zmian w mechanice rozgrywki – firma Capcom zdecydowała się jednak na uwspółcześnienie oprawy graficznej. Cechą charakterystyczną gry jest wysoki poziom trudności.

Akcji | science fiction | platformówki | 2.5D

Okładka Mega Man 11 (PC)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

2paź2018

PC PS4 XONE Switch

Jak sugeruje tytuł, Mega Man 11 to jedenasta odsłona kultowego cyklu platformowych gier akcji, który narodził się w 1987 roku. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC, XONE itd., a za jej opracowaniem i wydaniem stoi japońska firma Capcom; nad projektem czuwali Koji Oda oraz Kazuhiro Tsuchiya.

Fabuła

Podobnie jak we wcześniejszych częściach serii, w Mega Man 11 gracze wcielają się w tytułowego bohatera – robota skonstruowanego przez Thomasa Lighta. Zadaniem bohatera po raz kolejny jest powstrzymanie złowrogiego Doktora Willy'ego przed zniszczeniem świata.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, XONE itd. Mega Man 11 akcję ukazano z boku. Produkcja nie wprowadza rewolucyjnych zmian w mechanice rozgrywki, toteż w dalszym ciągu zabawa sprowadza się do przemierzania obszernych poziomów, przeskakiwania po platformach i unikania wszechobecnych pułapek oraz walki z hordami przeciwników. Na szczęście nasz protagonista nie jest bezbronny, gdyż na jednym z jego ramion zamontowano działo; w dalszych etapach przygody można je zastąpić potężniejszymi broniami odebranymi pokonanym bossom. Dla porządku należy odnotować, że Mega Man potrafi nie tylko biegać i skakać, lecz także robić wślizgi. Tytuł pozostaje wierny korzeniom cyklu, toteż jego cechą charakterystyczną jest wysoki poziom trudności, aczkolwiek początkujący gracze mogą wypróbować jeden z łatwiejszych trybów.

Kwestie techniczne

W przeciwieństwie do wcześniejszych części serii Mega Man 11 posiada grafikę 2.5D. Oznacza to, że choć zabawa rozgrywa się w dwóch wymiarach, wszystkie elementy wizualne zostały wykonane w trójwymiarze. W zmaganiach towarzyszy nam dynamiczny soundtrack pełen wpadających w ucho, chiptune’owych brzmień.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,00 PLN

Gry podobne do Mega Man 11

Klasyfikacja PEGI Mega Man 11

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mega Man 11

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3470 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i5-4460 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Resident Evil 2 sprzedało się lepiej niż pierwowzór z PSX
Resident Evil 2 sprzedało się lepiej niż pierwowzór z PSX

wiadomość13 lutego 2020

Firma Capcom zaktualizowała zestawienie swoich największych bestsellerów. Poznaliśmy dokładne wyniki sprzedaży takich gier, jak Monster Hunter: World, Devil May Cry 5 czy Mega Man 11. Dowiedzieliśmy się także, że remake Resident Evil 2 zdążył już przebić dokonania pierwowzoru z oryginalnego PlayStation.

Zapowiedziano ekranizację serii Mega Man
Zapowiedziano ekranizację serii Mega Man

wiadomość4 października 2018

Firma Capcom ogłosiła, że powstanie ekranizacja popularnej platformówkowej serii Mega Man. Będzie to tradycyjny film aktorski, a nie produkcja animowana.

Mega Man 11 - demo, wymagania sprzętowe i Denuvo
Mega Man 11 - demo, wymagania sprzętowe i Denuvo

wiadomość8 września 2018

Firma Capcom wypuściła demo platformówki Mega Man 11. Poznaliśmy również jej wymagania sprzętowe i dowiedzieliśmy się, że wersja pecetowa wykorzysta antypiracki system Denuvo.

Zapowiedziano grę Mega Man 11, reedycje serii Mega Man X i nie tylko
Zapowiedziano grę Mega Man 11, reedycje serii Mega Man X i nie tylko

wiadomość5 grudnia 2017

Firma Capcom zaszalała. Japoński wydawca zapowiedział grę Mega Man 11, czyli nową odsłonę klasycznego cyklu platformówek. Ujawniono również reedycje cyklu Mega Man X oraz konwersje Mega Man Legacy Collection 1 i 2 na Switch.

PC
PS4
XONE
Switch