Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCPS3
Okładka Aaru's Awakening (PS4)

Aaru's Awakening

Dynamiczna i wymagająca platformówka opracowana przez niezależne studio Lumenox Games. Gracze trafiają do fantastycznego świata, którego istnienie gwarantuje równowaga pomiędzy czterema przenikającymi go domenami – Świtem, Dniem, Zmierzchem i Nocą.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Okładka Aaru's Awakening (PS4)

data premiery gry:

24lut2015

PC

7kwi2015

PS3 PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aaru’s Awakening powstało pierwotnie jako projekt grupy studentów z Islandii, ale już jego wczesna wersja dała twórcom zwycięstwo w konkursie Icelandic Gaming Industry Game Creator, skłaniając ich do przerodzenia produkcji w pełnoprawną grę, opracowywaną pod szyldem studia Lumenox Games. Mamy tu do czynienia ze zręcznościową platformówką, charakteryzującą się dwuwymiarową oprawą graficzną w unikatowym, rysunkowym stylu.

Omawiany tytuł zabiera gracza do świata fantazji znanego jako Lumenox. Istnienie tego uniwersum gwarantuje równowaga między czterema przenikającymi je domenami – Świtem, Dniem, Zmierzchem i Nocą – toteż kiedy ostatnia z wymienionych zaczyna ekspansję, powoli zajmując miejsce pozostałych domen, kraina staje na krawędzi zagłady. Szukając ostatniej deski ratunku, Świt wystawia do walki swojego czempiona – stwora imieniem Aaru, którego krokami pokieruje gracz.

Choć fabuła może brzmieć niezbyt fascynująco, odgrywa ona większą rolę, niż mogłoby się wydawać, jako że twórcy zadbali o klimatyczną narrację, przedstawiającą nam rozwój wypadków w toku przechodzenia kolejnych plansz. Te zaś zostały umieszczone we wszystkich czterech domenach świata Lumenox (z Nocą na czele), co gwarantuje różnorodność doznań podczas zabawy. Rozgrywka polega na skakaniu po platformach, unikaniu pułapek, walce z przeciwnikami i rozwiązywaniu prostych zagadek. W czynnościach tych pomagają nam dwie moce, którymi obdarzony jest Aaru – teleportacja na krótkie dystanse, używana w celu dostawania się w miejsca, gdzie nie zabierze nas zwykły skok, i szarża, przydatna w likwidowaniu przeszkód na naszej drodze.

Jak wspomniano we wstępie, Aaru’s Awakening wyróżnia się oprawą graficzną w dwóch wymiarach – mamy tu ręcznie rysowane tła, obiekty i animacje, których styl jest inspirowany filmami animowanymi z lat 70.

Omawiany tytuł oferuje wyłącznie zabawę dla jednego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 1,2 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Aaru's Awakening

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Aaru's Awakening

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/7/8
Aaru’s Awakening - śliczna platformówka 2D trafi na PS3 i PS4
Aaru’s Awakening - śliczna platformówka 2D trafi na PS3 i PS4

wiadomość31 maja 2014

Studio Lumenox Games ogłosiło, że latem na konsole PlayStation 3 i PlayStation 4 ukaże się gra Aaru’s Awakening, czyli piękna dwuwymiarowa platformówka o przygodach włochatej bestii wyposażonej w magiczne umiejętności.

PC
PS3
PS4