Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PS4PC
Okładka Aaru's Awakening (PS3)
OkładkaAaru's Awakening (PS3)

Aaru's Awakening

Dynamiczna i wymagająca platformówka opracowana przez niezależne studio Lumenox Games. Gracze trafiają do fantastycznego świata, którego istnienie gwarantuje równowaga pomiędzy czterema przenikającymi go domenami – Świtem, Dniem, Zmierzchem i Nocą.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aaru's Awakening Premiera

24lut2015

PC

7kwi2015

PS3 PS4

Gry podobne do Aaru's Awakening

Rayman Legends

LittleBigPlanet 2

LocoRoco Cocoreccho!

Aaru’s Awakening powstało pierwotnie jako projekt grupy studentów z Islandii, ale już jego wczesna wersja dała twórcom zwycięstwo w konkursie Icelandic Gaming Industry Game Creator, skłaniając ich do przerodzenia produkcji w pełnoprawną grę, opracowywaną pod szyldem studia Lumenox Games. Mamy tu do czynienia ze zręcznościową platformówką, charakteryzującą się dwuwymiarową oprawą graficzną w unikatowym, rysunkowym stylu.

Omawiany tytuł zabiera gracza do świata fantazji znanego jako Lumenox. Istnienie tego uniwersum gwarantuje równowaga między czterema przenikającymi je domenami – Świtem, Dniem, Zmierzchem i Nocą – toteż kiedy ostatnia z wymienionych zaczyna ekspansję, powoli zajmując miejsce pozostałych domen, kraina staje na krawędzi zagłady. Szukając ostatniej deski ratunku, Świt wystawia do walki swojego czempiona – stwora imieniem Aaru, którego krokami pokieruje gracz.

Choć fabuła może brzmieć niezbyt fascynująco, odgrywa ona większą rolę, niż mogłoby się wydawać, jako że twórcy zadbali o klimatyczną narrację, przedstawiającą nam rozwój wypadków w toku przechodzenia kolejnych plansz. Te zaś zostały umieszczone we wszystkich czterech domenach świata Lumenox (z Nocą na czele), co gwarantuje różnorodność doznań podczas zabawy. Rozgrywka polega na skakaniu po platformach, unikaniu pułapek, walce z przeciwnikami i rozwiązywaniu prostych zagadek. W czynnościach tych pomagają nam dwie moce, którymi obdarzony jest Aaru – teleportacja na krótkie dystanse, używana w celu dostawania się w miejsca, gdzie nie zabierze nas zwykły skok, i szarża, przydatna w likwidowaniu przeszkód na naszej drodze.

Jak wspomniano we wstępie, Aaru’s Awakening wyróżnia się oprawą graficzną w dwóch wymiarach – mamy tu ręcznie rysowane tła, obiekty i animacje, których styl jest inspirowany filmami animowanymi z lat 70.

Omawiany tytuł oferuje wyłącznie zabawę dla jednego gracza.

Ostatnia modyfikacja 9 czerwca 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 2,3 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 1,2 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Aaru's Awakening

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Aaru's Awakening Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/7/8
PC
PS3
PS4