Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2014, 07:01

autor: Adrian Werner

Aaru’s Awakening - śliczna platformówka 2D trafi na PS3 i PS4

Studio Lumenox Games ogłosiło, że latem na konsole PlayStation 3 i PlayStation 4 ukaże się gra Aaru’s Awakening, czyli piękna dwuwymiarowa platformówka o przygodach włochatej bestii wyposażonej w magiczne umiejętności.

Na oficjalnym blogu marki PlayStation pojawił się wpis informujący, że na konsole PlayStation 4 i PlayStation 3 zmierza piękna dwuwymiarowa platformówka zatytułowana Aaru’s Awakening. Premiera ma nastąpić latem tego roku. Jest to debiutancka produkcja islandzkiego zespołi Lumenox Games. Gra rozpoczęła życie jako projekt studencki i jego wczesna wersja była na tyle imponująca, że twórcy wygrali konkurs Icelandic Gaming Industry Game Creator, co zapewniło im środki potrzebne na otwarcie profesjonalnego studia. Rok temu autorzy planowali jedynie wersję pecetową, ale potem nabrali wody w usta na wiele miesięcy, więc nie wiemy co współpraca z firmą Sony oznacza dla wydania komputerowego. Mamy nadzieję, że jedynie opóźni jego premierę.

W grze wcielimy się w mityczną włochatą bestię Aaru, znaną również jako Czempion Świtu. Akcja osadzona zostanie w magicznej krainie Lumenox, która stanie na progu zagłady z powodu zaburzenia równowagi między wchodem, dniem, zachodem i nocą. Ostatnia z tych faz zaczyna niszczyć pozostałe i jeśli nie zostanie powstrzymana, to świat ogarną wieczne ciemności. Będziemy musieli udać się do serca domeny nocy i znaleźć sposób na przywrócenie równowagi.

Aaru’s Awakening będzie dynamiczną dwuwymiarową platformówką, w której zajmiemy się głównie eksplorowaniem map, omijaniem przeszkód i walką z przeciwnikami. Rozgrywkę urozmaicą specjalne moce tytułowej bestii. Wśród nich najważniejsza będzie umiejętność teleportacji na krótkie dystanse. Ponadto, po zebraniu wrażeń z wczesnego prototypu twórcy dodali także umiejętność kilkumetrowej szarży, możliwej do wykonania zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. Wymagać ona będzie krótkiego naładowania, ale pozwoli niszczyć przeciwników oraz słabsze przeszkody. Wszystkie poziomy projektowane są z myślą o tych dwóch zdolnościach i będą wymagały płynnego łączenia teleportacji oraz szarży w pomysłowe kombinacje.

Na koniec warto wspomnieć, że w zeszłym roku autorzy udostępnili na PC demo. Zbudowano je w oparciu o wczesną wersję gry, ale i tak pozwala ono wyrobić sobie opinię o tym, w jakim kierunku zmierza ten projekt.

  1. Aaru’s Awakening – oficjalna strona gry
  2. Aaru’s Awakening – pobierz wczesną wersję demonstracyjną na PC