Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 października 2018, 11:07

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano ekranizację serii Mega Man

Firma Capcom ogłosiła, że powstanie ekranizacja popularnej platformówkowej serii Mega Man. Będzie to tradycyjny film aktorski, a nie produkcja animowana.

Obecnie tytułowego bohatera możemy obejrzeć m.in. w serialu animowanym Mega Man: Fully Charged. - Zapowiedziano ekranizację serii Mega Man - wiadomość - 2018-10-04
Obecnie tytułowego bohatera możemy obejrzeć m.in. w serialu animowanym Mega Man: Fully Charged.

Przedwczoraj ukazała się gra Mega Man 11, czyli najnowsza odsłona klasycznego cyklu platformówek firmy Capcom. Okazuje się, że to nie koniec atrakcji dla fanów marki. Ogłoszono bowiem, że doczeka się ona ekranizacji.

Film będzie hollywoodzką produkcją aktorską, zatytułowaną po prostu MEGA MAN. Za scenariusz i reżyserię odpowiadać będą Henry Joost oraz Ariel Schulman, czyli duet mający na koncie takie produkcje jak Paranormal Activity 3 i Paranormal Activity 4. Dystrybucją zajmie się firma 20th Century Fox. Na razie nie podano planowanej daty premiery. Warto zauważyć, że te same nazwiska padły rok temu, przy pierwszych doniesieniach o ekranizacji tej marki.

MEGA MAN 11 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Capcom
  2. Wydawca: Capcom
  3. Gatunek: platformówka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 2 października 2018 r.

Ekranizacje gier zapowiadane są regularnie, ale często niewiele z tego wychodzi. W przypadku Capcomu jest jednak inaczej, gdyż na podstawie marek tego wydawcy powstało już całkiem sporo filmów, z których największym sukcesem okazała się seria Resident Evil. Reżyser tego cyklu, Paul W. S. Anderson, obecnie przygotowuje się do rozpoczęcia zdjęć do adaptacji Monster Huntera, czyli innej popularnej serii firmy Capcom.

Przypomnijmy, że gra Mega Man 11 zadebiutowała 2 października, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Na żadnej z tych platform nie oferuje polskiej wersji językowej. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem i wersja na PS4 posiada obecnie średnią ocen na poziomie 82% według serwisu Metacritic.

Warto zwrócić uwagę, że wydany dwa lata temu duchowy spadkobierca cyklu, czyli Mighty No. 9, poradził sobie znacznie gorzej, uzyskując średnią ocen na poziomie 52%. Jest to o tyle ciekawe, że projekt wyszedł spod ręki ojca cyklu Mega Man, czyli Keijiego Inafune.

  1. Oficjalna strona serii Mega Man