Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiU
Okładka Star Fox Zero (WiiU)
OkładkaStar Fox Zero (WiiU)

Star Fox Zero WiiU

Kolejna odsłona znanej z konsol Nintendo serii zręcznościowych strzelanin TPP w realiach science fiction. Tytuł powstał we współpracy z uznanym japońskim studiem Platinum Games, pod okiem samego Shigeru Miyamoto.

Zręcznościowe | TPP | science fiction | TPS | shoot 'em up | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Fox Zero Premiera WiiU

21kwietnia2016

pudełko PL

22kwietnia2016

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Star Fox Zero

FullBlast

Ghost Blade HD

Star Fox Zero to kolejna odsłona popularnej serii gier, tworzonych przez firmę Nintendo. Najnowsza część została wyprodukowana pod czujnym okiem samego Shigeru Miyamoto, który skoncentrował się na wykorzystaniu unikalnych funkcji pada konsoli Wii U. Tytuł powstał we współpracy ze studiem Platinum Games, znanym z takich projektów jak: Vanquish, Bayonetta, Metal Gear Rising: Revengeance czy też MadWorld. Historia zawarta w grze opowiada o przygodach Foxa, Falco, Peppy’ego i Slippy’ego, którzy muszą uratować system Lylat przed wielkim zagrożeniem.

Tytuł jest trzecioosobową strzelanką, w której zasiadamy za sterami bojowego myśliwca Arwing. Potrafi on nie tylko latać, ale także zamieniać się w maszynę kroczącą po ziemi. W związku z tym poszczególne etapy oferują różne podejścia do rozgrywki. Ponadto udostępniono także dwie inne maszyny - Gyrowing oraz Landmaster Tank

Rozgrywka, dzięki wykorzystaniu unikalnych funkcji konsoli Wii U, różni się nieco od starszych odsłon serii. Przezde wszystkim akcja obserwowana jest z dwóch perspektyw – na ekranie telewizora oglądamy wydarzeni zza „pleców” pojazdu, a używając ekranu kontrolera możemy celować do przeciwników w trybie FPP. Dodatkowo zastosowano system, w którym wykorzystujemy obie gałki analogowe, dzięki czemu możemy np. lecieć prosto, ale strzelać do wrogów znajdujących się z prawej strony oraz wykonywać rozmaite ewolucje powietrzne.

Oprawa graficzna wykorzystuje możliwości oferowane przez Wii U, ciesząc oczy trójwymiarową grafiką.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Star Fox Zero cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Star Fox Zero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.