Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 18:50

autor: Draug

Star Fox Zero - zwiastun i termin premiery nowej odsłony kultowej serii

Konferencja Nintendo na E3 2015 zaczęła się od prezentacji nowej odsłony serii Star Fox na Wii U. Gra otrzymała w końcu oficjalny tytuł – Star Fox Zero – a także datę premiery, wyznaczoną na końcówkę 2015 roku. Ponadto poznaliśmy sporo informacji o rozgrywce i zobaczyliśmy kilkuminutowy gameplay.

Długo czekaliśmy na konkretne informacje na temat nowej odsłony kultowej serii Star Fox. Na szczęście Nintendo postanowiło przestać trzymać nas w niepewności i zaczęło swoją konferencję na targach E3 2015 od prezentacji tej właśnie gry, opatrzonej ostatecznym tytułem Star Fox Zero. Zobaczyliśmy kilkuminutowy zwiastun owej zręcznościowej strzelanki (widoczny powyżej) i poznaliśmy termin jej debiutu – nastąpi on pod koniec 2015 roku. Komentujący pokaz Shigeru Miyamoto wyjaśnił, że podtytuł Zero nie oznacza restartu cyklu, choć omawiana pozycja nie jest też sequelem ostatniej odsłony. Co więcej, przy okazji wyszło na jaw, że przy tworzeniu tej gry pomaga studio Platinum Games, znane głównie z doskonałej serii Bayonetta.

Star Fox powraca. Czyżby szykował się nowy system seller konsoli Wii U? - Star Fox Zero - zwiastun i termin premiery nowej odsłony kultowej serii - wiadomość - 2015-06-16
Star Fox powraca. Czyżby szykował się nowy system seller konsoli Wii U?

A czego dowiedzieliśmy się o samym Star Fox Zero? Fundament rozgrywki pozostanie niezmieniony względem klasycznych odsłon serii, ale doczeka się sporych urozmaiceń. Przede wszystkim, ikoniczna maszyna Star Foxa – Arwing – będzie mogła transformować z myśliwca w maszynę kroczącą, a tym samym doczekamy się poziomów rozgrywanych na powierzchniach planet (powrócono tutaj do pomysłu z niewydanego Star Fox 2). Oprócz tego niekiedy pokierujemy mniej zwrotnym pojazdem Gyrowing, zdolnym do wypuszczania drona, który może wciskać się w rozmaite zakamarki. Twórcy wykorzystają możliwości Gamepada, zapewniając nam alternatywny widok na jego ekranie – podczas gdy telewizor będzie pokazywał akcję w standardowy osób, z perspektywy TPP, na kontrolerze będziemy mogli obserwować wydarzenia z kokpitu sterowanej maszyny.