Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 20:16

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Podsumowanie konferencji Nintendo - nowe The Legend of Zelda, Star Fox, Hyrule Warriors, Bayonetta 2 i wiele innych produkcji

O godzinie 18:00 odbyła się konferencja koncernu Nintendo, zorganizowana z okazji targów E3. Firma ujawniła na niej wiele nowych produkcji, w tym kolejną odsłonę serii The Legend of Zelda i Star Fox oraz podzieliła się szczegółami dotyczącymi technologii amiibo.

Podsumowanie konferencji Nintendo - nowe The Legend of Zelda, Star Fox, Hyrule Warriors, Bayonetta 2 i wiele innych produkcji - ilustracja #1

Dziś o godzinie 18:00 odbyła się konferencja zorganizowana przez koncern Nintendo. Firma zaprezentowała szereg rozmaitych tytułów, które w najbliższym czasie mają być kartami przetargowymi konsol produkowanych przez japońskiego giganta (Wii U i 3DS). Oprócz tego warto zauważyć, że samo wydarzenie znacznie odróżniało się od konkurencyjnych konferencji. Fanów przywitał zabawny, animowany filmik, a następnie walkę stoczył szef koncernu Satoru Iwata z Reggie Fils-Aimem – szefem amerykańskiego oddziału Nintendo.

Zapowiedzi gier

The Legend of Zelda

Firma zapowiedziała oficjalnie nową odsłonę kultowej serii The Legend of Zelda, która ukaże się na konsoli Wii U w przyszłym roku. Tytuł, w odróżnieniu od wcześniejszych części, nie będzie posiadał świata podzielonego na niewielkie lokacje, lecz jedną, wielką krainę, w której w każde widzialne miejsce można dotrzeć w ten czy inny sposób. W związku z tym projekt nie zaoferuje liniowego scenariusza, prowadzącego nas krok po kroku. Podczas przygody napotkamy oczywiście na potężnych przeciwników i to właściwie tyle. Na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać, ale poniżej obejrzycie prezentacje tytułu.

Star Fox

Nintendo zapowiedziało także kolejną odsłonę innej słynnej serii - Star Fox. Niestety nie zdradzono żadnych szczegółów. Wiadomo jedynie, że tytuł wykorzysta wszystkie możliwości pada Wii U i ukaże się w przyszłym roku. Będzie to jeden z trzech projektów słynnego dewelopera Shigeru Miyamoto, które koncentrować mają się na funkcjach wielkiego kontrolera.

Mario Party 10

Kolejną nowością jest Mario Party 10 na Wii U, które ukaże się w przyszłym roku. Tytuł oferować ma rozmaite mini gierki i wykorzysta technologię amiibo. Zabawa ma być przyjemna i nadająca się na imprezy, a chętni będą mogli wcielić się w złego Bowsera, starającego się unicestwić kolegów.

Splatoon

Splatoon to chyba jedna z większych niespodzianek konferencji Nintendo. Tytuł jest małym zaskoczeniem z bardzo prostego powodu – nie wykorzystuje wizerunku Maria, Linka i innych popularnych bohaterów koncernu. Tak czy siak, ma to być multiplayerowa strzelanka, w której trzeba będzie kolorować mapę. Zwyciężać mają drużyny, które pokryją farbą większą część terenu, a premiera odbędzie się w przyszłym roku na konsoli Wii U.

Mario Maker

Kolejną nowością jest Mario Maker – niecodzienna produkcja, w której tworzymy poziomy do gier platformowych z serii Super Mario Bros. Edytować będzie można szereg elementów – od dodawania kolejnych przeciwników, po ustalanie wysokości rur, itd. Premiera odbędzie się na konsoli Wii U w pierwszej połowie 2015 roku.

Captain Toad: Treasure Tracker

Zapowiedziano grę Captain Toad: Treasure Tracker na konsolę Wii U. Będzie to zręcznościowo-logiczna produkcja, w której wcielimy się w tytułowego Kapitana Toada, przemierzającego poszczególne poziomy w poszukiwaniu skarbów. Zabawa polegać ma m.in. na rozwiązywaniu wizualnych łamigłówek, w których trzeba manipulować kamerą. Tytuł ukaże się w tegorocznym okresie świątecznym.

Kirby and the Rainbow Curse

Zapowiedzi doczekała się także kolejna gra z różowym stworkiem Kirby. Kirby and the Rainbow Curse trafi na Wii U w przyszłym roku. Zabawa polegać ma na rysowaniu na ekranie dotykowym pada ścieżek, którymi podążać będzie turlający się różowy ktoś. Dodatkowo, stukając w bohatera, powodować będziemy, że dostanie on przysłowiowego kopa i zwiększy prędkość poruszania się.

Mario vs. Donkey Kong

Kolejną grą dedykowaną konsoli Wii U jest zaplanowane na przyszły rok Mario vs. Donkey Kong. Będzie to logiczna produkcja, w której pokonywać mamy krótkie poziomy, wymagające użycia szarych komórek. Co ciekawe, deweloperzy udostępnią również edytor układów, które można będzie udostępniać innym osobom.

Znane już gry

Super Smash Bros.

Jednym z jaśniejszych punktów programu z pewnością była bijatyka Super Smash Bros. na konsole 3DS i Wii U. Firma poinformowała, że w produkcji wykorzystamy postacie Mii, wersja na urządzenie stacjonarne będzie pierwszą grą oferującą funkcję amiibo (o niej później) i ogólnie zapowiada się must have dla fanów Maria i reszty ekipy. Premiera przenośnej wersji odbędzie się 3 października, a duża odsłona zadebiutuje w okresie świątecznym.

Bayonetta 2

Bayonetta 2 to jedna z ważniejszych gier na wyłączność Nintendo, więc i jej nie mogło zabraknąć na dzisiejszej konferencji. Firma zaprezentowała nowy zwiastun produkcji i zapowiedziała premierę na konsoli Wii U w październiku bieżącego roku. Jednocześnie ujawniono, że pierwsza część gry będzie zamieszczona na płycie z „dwójką”. Bardzo fajny ruch w stronę osób, które nie miały okazji zagrać w „jedynkę”.

Pokemon Omega Ruby i Pokemon Alpha Sapphire

Pokemon Omega Ruby i Pokemon Alpha Sapphire ukażą się na konsoli 3DS 21 listopada bieżącego roku. Będą to znacznie odświeżone wersje gier Pokemon Ruby i Pokemon Sapphire z 2003 roku. Więcej informacji na ich temat znajdziecie w naszej wcześniejszej wiadomości.

Hyrule Warriors

Hyrule Warriors zostało zapowiedziane już jakiś czas temu, jednak dziś firma Nintendo ujawniła datę premiery tego spin-offu serii The Legend of Zelda. Tytuł tworzony przez studia Tecmo-Koei i Omega Force ukaże się na konsoli Wii U 26 września w Stanach Zjendoczonych. Jednocześnie zdradzono, że wśród grywalnych postaci znajdziemy nie tylko ujawnionego wcześniej Linka i Impę, lecz także Midnę oraz księżniczkę Zeldę. Przy okazji opublikowano nowy zwiastun. Do obejrzenia poniżej.

Xenoblade Chronicles X

Ujawniono, że Xenoblade Chronicles X ukaże się na Wii U dopiero w przyszłym roku. Oznacza to, że deweloperzy ze studia Monolith Software nie wyrobili się z pracami, gdyż pierwotnie zapowiedziano, że tytuł trafi na rynek w tym roku. Nie zabrakło także nowego nagrania wideo.

amiibo

amiibo to technologia oparta na popularnym ostatnio wykorzystywaniu prawdziwych figurek w grach wideo. Całość opiera się na wbudowanych w zabawki chipy, dzięki czemu wystarczy nią dotknąć pada od Wii U, by konsola pobrała niezbędne dane. Działa to także w drugą stronę i urządzenie może wysyłać informacje, zapisywane w figurce, którą można wykorzystać, np. podczas zabawy u przyjaciela. Wynalazek firmy Nintendo oferować ma unikalne funkcje w grach Disney Infinity i Skylanders Trap Team, a także w innych produkcjach. Pierwszym tytułem dającym przedsmak amiibo będzie natomiast bijatyka Super Smash Bros. Zapowiedziano także wsparcie dla innych tytułów firmy, w tym Mario Kart 8.