Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 19:34

autor: Bartosz "qjin" Woldański

X – nowa gra twórców Xenoblade Chronicles na zwiastunie z E3 2013

Na dzisiejszej prezentacji gier Nintendo, z okazji trwających targów E3, zaprezentowano wcześniej zapowiedzianą produkcję twórców Xenoblade Chronicles z gatunku jRPG. Premiera odbędzie się w przyszłym roku na konsolę Wii U.

X ma być jRPG-iem w otwartym świecie, po którym będziemy mogli poruszać się swobodnie - X – nowa gra twórców Xenoblade Chronicles na zwiastunie z E3 2013 - wiadomość - 2013-06-11
X ma być jRPG-iem w otwartym świecie, po którym będziemy mogli poruszać się swobodnie

Na prezentacji japońskiego koncernu Nintendo pokazano projekt X, czyli tytuł będący jRPG-iem z mechami w roli głównej. Grę zapowiedziano wyłącznie na konsolę Wii U – premiera odbędzie się w 2014 roku. Jest to nowa produkcja autorów Xenoblade Chronicles, jRPG-a wydanego w 2010 roku.

Grze nie można odmówić ładnej i klimatycznej szaty graficznej - X – nowa gra twórców Xenoblade Chronicles na zwiastunie z E3 2013 - wiadomość - 2013-06-11
Grze nie można odmówić ładnej i klimatycznej szaty graficznej

Co prawda, nie ujawniono wielu szczegółów na temat intrygującego projektu, ale zwiastun, który udostępniono na prezentacji, zawiera fragmenty rozgrywki. Atutami gry mają być: otwarty świat pełen stworzeń przypominających dinozaury, futurystyczny klimat oraz mechy, które będą mogły – podobnie jak roboty z serii Transformers – błyskawicznie złożyć się w pojazd. Tytuł zrobił spore wrażenie również oprawą wizualną. Efekty możecie podziwiać poniżej:

X jest na razie nazwą roboczą zapowiedzianej gry. Tetsuya Takahashi oraz studio Monolith Soft, opracowując nowego jRPG-a, czerpali inspiracje ze swojego poprzedniego projektu – Xenoblade Chronicles. Możliwe, że w trakcie tegorocznych targów E3 twórcy zdradzą więcej pikantnych szczegółów na temat X.