Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 18:12

autor: Adrian Werner

Prezentacja Nintendo na E3 (m.in. Super Mario 3D World, Donkey Kong Country:Tropical Freeze i Bayonetta 2)

Zamiast konferencji prasowej firma Nintendo stawiła się na E3 z prezentacją video. W jej trakcie ujawniono sporo nowych gier, w tym Super Smash Bros, Donkey Kong Country:Tropical Freeze, Super Mario 3D World i Mario Kart 8, jak również pokazano świeże materiały graficzne z takich projektów jak Bayonetta 2, X oraz Wonderful 101.

Firma Nintendo postanowiła podejść do tegorocznych targów E3 inaczej niż jej dwaj najwięksi konkurencji. Zamiast zorganizować dużą konferencję prasową dla dziennikarzy wyemitowano materiał video, zawierający zapowiedzi nowych gier oraz świeże informacje o tytułach ujawnionych wcześniej.

Zapowiedzi gier

Smash Smash Bros na 3DS i Wii U na 2014

Jedną z najważniejszych zapowiedzianych produkcji jest bez wątpienia Super Smash Bros, czyli najnowsza odsłona popularnej serii bijatyk. Gra zmierza zarówno na Wii U, jak i 3DS. Premiera zaplanowana została na przyszły rok. Wśród wojowników znajdziemy wiele postaci z innych gier Nintendo, w tym Bowsera, Pikachu, Linka, Kirby’ego, Samus, Donkey Konga, a nawet farmera z serii Animal Crossing. Pojawią się również bohaterowie z gier innych firm, w tym Mega Man.

Donkey Kong Country:Tropical Freeze

Kolejną miłą niespodzianką była zapowiedzenie na Wii U platformówki Donkey Kong Country:Tropical Freeze. Gra pozostanie wierna dwuwymiarowym mechanizmom zabawy poprzedników, ale zaoferuje liczne ulepszenia graficzne, w tym kamerę potrafiącą robić dynamiczne najazdy. Gracze będą mogli bawić się samotnie, lub w trybie kooperacji dla dwóch osób. Premiera nastąpi dopiero w przyszłym roku.

Super Mario 3D World

Nintendo ujawniło również platformówkę Super Mario 3D World, która zmierza na konsolę Wii U. Wyświetlono pierwszy zwiastun, na którym zaprezentowano m.in. tryb kooperacyjny dla maksymalnie czterech osób. W nim gracze pokierują samym Mario, jego bratem Luigim, księżniczką Peach oraz muchomorkiem Toadem. Gra trafi do sprzedaży w grudniu.

Mario Kart 8

Kolejną nową produkcją okazało się Mario Kart 8, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu gier wyścigowych. Tym razem rajdy urozmaicą poziomy z zakłóconą grawitacją, co pozwoli jeździć np. po ścianach i suficie. W planach jest jedynie wersja na Wii U. Za kierownicą małego gokarta zasiądziemy wiosną 2014 roku.

Art Academy

Ostatnim nowym projektem było Art Academy, czyli produkcja, która pozwoli na tworzenie obrazów za pomocą tabletu Wii U. Wirtualni artyści wykorzystają m.in. ołówki, kredki i pastele, a gotowymi dziełami podzielą się z resztą graczy dzięki opcjom społecznościowymi.

Świeże materiały z ujawnionych wcześniej projektów

X – jRPG od twórców Xenoblade Chronicles

Z pokazanych przez Nintendo gier pod względem graficznym największe wrażenie zrobił projekt X, czyli nowa gra autorów świetnego Xenoblade Chronicles. Zaprezentowany zwiastun narobił nam sporego apetytu na dowiedzenie się więcej na temat tej produkcji i mamy nadzieję, że podczas E3 poznamy kolejne konkrety oraz nacieszymy oczy dodatkowymi materiałami video. Premiera zaplanowana została na przyszły rok.

The Legend of Zelda: Wind Waker HD

Pokazano również nowy zwiastun z odświeżonej wersji The Legend of Zelda: Wind Waker, czyli jednej z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek ukazały się na konsolę Gamecube. W porównaniu z pierwowzorem największą zmianą jest jakość grafiki, która wyświetlana będzie w rozdzielczości 1080p. Poprawiono też tekstury oraz dodano liczne shadery. Ciekawą nowością powinien okazać się system wiadomości w butelce, które po wysłaniu w grze pojawią się na forach Miiverse. Premiera nastąpi w październiku tego roku.

Wonderful 101

Otrzymaliśmy także świeże materiały video z Wonderful 101. Gra pozwoli na zabawę solo lub w trybie kooperacyjnym dla czterech osób. Szykowana jest jedynie wersja na Wii U, a premiera europejska nastąpi 23 sierpnia tego roku.

Bayonetta 2

Bayonetta 2 została zapowiedziana na Wii U już kilka miesięcy temu, ale wtedy wypuszczono jedynie niewiele mówiący teaser. Dopiero teraz Nintendo pokazało sceny z samej gry. Rozgrywka wydaje się być rozwinięciem pomysłów z pierwowzoru. Spore zmiany zaszły natomiast w wyglądzie bohaterki. Potwierdzono również, że premiera nastąpi dopiero w przyszłym roku.

Pokemon X i Y

Podczas Nintendo Direct nie mogło zabraknąć również zmierzającej na 3DS gry Pokemon X i Y. Pokazano nowy zwiastun oraz ogłoszono, że data premiery została ustalona na 12 października.

Wii Party U i Wii Fit U

Na koniec firma Nintendo miała również złe wiadomości dla graczy czekających na Wii Party i Wii Fit U. Premiery obu produkcji zostały opóźnione z powodu potrzeby wprowadzenia do nich nowych elementów. Poślizgi nie będą jednak znaczne i gry wciąż mają zadebiutować jeszcze w tym roku.

Podsumowanie

Nintendo starało się również pokazać, że ich konsole cieszą się wsparciem wielu deweloperów i wydawców. W mającym to udowodnić filmiku zademonstrowano krótkie fragmenty takich tytułów jak Assassin’s Creed IV: Black Flag, Batman: Arkham Origins, Batman: Arkham Origins Blackgate, Deus Ex: Human Revolution - Director’s Cut, Disney Infinity, Just Dance 2014, Rayman Legends, Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure, Disney’s Planes, Shin Megami Tensei IV, Skylanders SWAP Force, Splinter Cell’s Blacklist, Sonic Lost World oraz Watch Dogs.

Lista ta jest na pierwszy rzut oka zacna, ale w rzeczywistości większość z tych gier dostępna będzie również na innych platformach i to często w lepszej wersji. Źle na przyszłość rokuje również to, że Wii U omijają produkcje tworzone wyłącznie z myślą o sprzęcie następnej generacji. 3DS poradzi sobie sam, ale przyszłość domowej konsoli firmy nie jawi się w jasnych barwach i wiele wskazuje na to, że może skończyć jako platforma wyłącznie dla osób, które pragną zagrać w produkcje tworzone i wydawane przez samo Nintendo.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej