Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2017, 11:24

Mario Kart w wirtualnej rzeczywistości na pierwszym zwiastunie

Firma Bandai Namco pokazała pierwszy zwiastun gry Mario Kart Arcade GP VR, wykorzystującej technologię wirtualnej rzeczywistości. Niestety, nie wiadomo, czy w grę będzie można zagrać poza specjalnymi stoiskami w Tokio.

Już wkrótce frustracja związana z zostaniem trafionym niebieską skorupą na kilka metrów przed metą może wejść na nowy poziom realizmu. Firma Bandai Namco zdobyła niedawno licencję na wyprodukowanie gry Mario Kart Arcade GP VR, czyli nowej odsłony serii Mario Kart, wykorzystującej technologię wirtualnej rzeczywistości – konkretnie gogle HTC Vive. Teraz Japończycy zaprezentowali pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki, który możecie zobaczyć poniżej. Niestety, twórcy na razie nie ujawniają, kiedy i czy w ogóle tytuł trafi do szerszego grona graczy – na razie jest dostępny wyłącznie w utworzonych przez Bandai Namco strefach z wirtualną rzeczywistością w Tokio.

Z półminutowego materiału można wywnioskować, że deweloperzy nie wprowadzają żadnej rewolucji w rozgrywce. Wcielamy się więc w różne postaci z gier z serii Mario i bierzemy udział w zręcznościowych wyścigach, podczas których zbieramy rozmaite power-upy, pozwalające nam m.in. spowalniać przeciwników. Ta prosta formuła sprawdza się dobrze od 1992 roku, kiedy pierwsza odsłona serii trafiła na Super NES, i działa po dziś dzień – najnowsza, ósma część jest najlepiej sprzedającą się grą na Wii U i święci sukcesy także na Nintendo Switch.

Na razie do Mario Kart w wirtualnej rzeczywistości mają dostęp jedynie nieliczni gracze. Kto wie, może zmieni się to w przyszłości? - Mario Kart w wirtualnej rzeczywistości na pierwszym zwiastunie - wiadomość - 2017-07-14
Na razie do Mario Kart w wirtualnej rzeczywistości mają dostęp jedynie nieliczni gracze. Kto wie, może zmieni się to w przyszłości?
  1. Oficjalna strona internetowa gry Mario Kart 8