Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiSwitch
Okładka Mario Kart 8 Deluxe (Switch)
OkładkaMario Kart 8 Deluxe (Switch)

Mario Kart 8 Deluxe Switch

Przygotowana z myślą o konsolach Nintendo Switch ulepszona wersja gry wyścigowej, która ukazała się pierwotnie w 2014 roku na konsoli Wii U.

Wyścigi | gokarty | Mario | crossover | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Mario Kart 8 Deluxe Premiera Switch

28kwietnia2017

pudełko PL

28kwietnia2017

Nintendo eShop

28kwietnia2017

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mario Kart 8 Deluxe na Switch to ulepszona wersja gry Mario Kart 8, która ukazała się na konsoli Wii U w 2014 roku. Produkcja oferuje wszystko to, co oryginał, została wyposażona w wypuszczone do niego dodatki, a ponadto pozwala pojeździć po zupełnie nowych torach i wcielić się w niedostępne do tej pory postacie, w tym Inkling Girl, Inkling Boy, King Boo, Dry Bones oraz Bowser Jr. Dodatkową atrakcją jest możliwość zabawy w dwie osoby na podzielonym ekranie, korzystając z jednego kontrolera Joy-Con (jeden gracz używa lewej części, a drugi prawej).

Mechanika

W Mario Kart 8 Deluxe na Switch powraca wiele elementów, które spotkaliśmy w poprzednich częściach serii. Wśród dostępnych wehikułów pojawiają się motocykle, zaprezentowane pierwotnie w Mario Kart Wii oraz szybowce, znane z Mario Kart 7. Z obu tych gier pochodzą również – odpowiednio – możliwość wykonywania w powietrzu akrobacji (nagradzanych premią do szybkości) oraz wyścigi pod wodą. Na trasie oprócz skrzynek ze wspomnianymi power-upami, które pomagają nam dogonić lub zostawić w tyle konkurencję, czekają na nas monety, działające podobnie jak w Super Mario Kart, gdzie pojawiły się po raz pierwszy. Ich zbieranie przyspiesza nasz pojazd – tym bardziej, im więcej monet zbierzemy. Całkowitą nowością, nieobecną w żadnej poprzedniej części serii, są natomiast wyścigi antygrawitacyjne. Pojazdy mogą teraz jeździć po ścianach lub nawet po suficie, dzięki czemu możliwe stało się projektowanie tras zakręconych jak nigdy wcześniej.

Tryby gry

Mario Kart 8 Deluxe na Switch przeznaczone jest do rozgrywki w singlu i multiplayerze. W grze brakuje rozbudowanej kampanii fabularnej, więc podczas zabawy z SI po prostu bierzemy udział w kolejnych wyścigach na kilkudziesięciu dostępnych trasach. Tryb wieloosobowy pozwala na zmagania przez Internet oraz lokalnie na podzielonym ekranie i w trybie bezprzewodowym, wspierającym zabawę nawet w osiem osób.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Mario Kart 8 Deluxe została utrzymana w zabawnym stylu, znanym z innych gier, w których występuje Mario. W porównaniu do Mario Kart 8 z Wii U nie wprowadzono drastycznych zmian. Pewną różnicę można zauważyć w trybie telewizyjnym (Switch podłączony do telewizora), kiedy to gra działa w rozdzielczości 1080p.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 358 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Mario Kart 8 Deluxe cena w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mario Kart 8 Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.