Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiSwitch
Okładka Mario Kart 8 Deluxe (Switch)

Mario Kart 8 Deluxe Switch

Przygotowana z myślą o konsolach Nintendo Switch ulepszona wersja gry wyścigowej, która ukazała się pierwotnie w 2014 roku na konsoli Wii U.

Wyścigi | gokarty | multiplayer | Mario | crossover | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Mario Kart 8 Deluxe (Switch)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

28kwietnia2017

28kwietnia2017

pudełko PL

28kwietnia2017

Nintendo eShop

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Kart 8 Deluxe na Switch to ulepszona wersja gry Mario Kart 8, która ukazała się na konsoli Wii U w 2014 roku. Produkcja oferuje wszystko to, co oryginał, została wyposażona w wypuszczone do niego dodatki, a ponadto pozwala pojeździć po zupełnie nowych torach i wcielić się w niedostępne do tej pory postacie, w tym Inkling Girl, Inkling Boy, King Boo, Dry Bones oraz Bowser Jr. Dodatkową atrakcją jest możliwość zabawy w dwie osoby na podzielonym ekranie, korzystając z jednego kontrolera Joy-Con (jeden gracz używa lewej części, a drugi prawej).

Mechanika

W Mario Kart 8 Deluxe na Switch powraca wiele elementów, które spotkaliśmy w poprzednich częściach serii. Wśród dostępnych wehikułów pojawiają się motocykle, zaprezentowane pierwotnie w Mario Kart Wii oraz szybowce, znane z Mario Kart 7. Z obu tych gier pochodzą również – odpowiednio – możliwość wykonywania w powietrzu akrobacji (nagradzanych premią do szybkości) oraz wyścigi pod wodą. Na trasie oprócz skrzynek ze wspomnianymi power-upami, które pomagają nam dogonić lub zostawić w tyle konkurencję, czekają na nas monety, działające podobnie jak w Super Mario Kart, gdzie pojawiły się po raz pierwszy. Ich zbieranie przyspiesza nasz pojazd – tym bardziej, im więcej monet zbierzemy. Całkowitą nowością, nieobecną w żadnej poprzedniej części serii, są natomiast wyścigi antygrawitacyjne. Pojazdy mogą teraz jeździć po ścianach lub nawet po suficie, dzięki czemu możliwe stało się projektowanie tras zakręconych jak nigdy wcześniej.

Tryby gry

Mario Kart 8 Deluxe na Switch przeznaczone jest do rozgrywki w singlu i multiplayerze. W grze brakuje rozbudowanej kampanii fabularnej, więc podczas zabawy z SI po prostu bierzemy udział w kolejnych wyścigach na kilkudziesięciu dostępnych trasach. Tryb wieloosobowy pozwala na zmagania przez Internet oraz lokalnie na podzielonym ekranie i w trybie bezprzewodowym, wspierającym zabawę nawet w osiem osób.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Mario Kart 8 Deluxe została utrzymana w zabawnym stylu, znanym z innych gier, w których występuje Mario. W porównaniu do Mario Kart 8 z Wii U nie wprowadzono drastycznych zmian. Pewną różnicę można zauważyć w trybie telewizyjnym (Switch podłączony do telewizora), kiedy to gra działa w rozdzielczości 1080p.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 312 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mario Kart 8 Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

WildCamel Ekspert 24 czerwca 2017

Świetna gra! Nie jestem fanem ścigałek, ale w Mario Kart wsiąkłem na kilkadziesiąt godzin. To produkcja łatwa do nauczenia, ale trudna do wymasterowania. Ładna i doskonale działająca. A do tego dochodzi masa zawartości, dodatkowe tryby i możliwość grania ze znajomymi na jednym TV (albo przed jednym Switchem). WARTO!

9.5
Mario Kart 8 Deluxe zakupiła prawie połowa posiadaczy Nintendo Switch
Mario Kart 8 Deluxe zakupiła prawie połowa posiadaczy Nintendo Switch

wiadomość30 lipca 2019

Nintendo udostępniło sprawozdanie finansowe za miniony kwartał. Poznaliśmy także największe bestsellery na Nintendo Switch. Na szczycie tego zestawienia znalazła się gra Mario Kart 8 Deluxe.

Nintendo Switch wciąż ze świetną sprzedażą
Nintendo Switch wciąż ze świetną sprzedażą

wiadomość30 października 2018

Firma Nintendo opublikowała raport finansowy za okres od 1 lipca do 30 września. Dobrze poradziła sobie konsola Nintendo Switch, która zbliżyła się do 23 milionów sprzedanych egzemplarzy. Giganta z Kioto cieszy też sprzedaż gier, z Super Mario Odyssey, Mario Kart 8 Deluxe i Zeldą: Breath of the Wild na czele.

Nintendo Switch znalazło już prawie 18 mln nabywców
Nintendo Switch znalazło już prawie 18 mln nabywców

wiadomość26 kwietnia 2018

Firma Nintendo ujawniła, że sprzedała już prawie 18 mln konsol Switch i 72,5 mln 3DS-ów. Ujawniono również wyniki najpopularniejszych gier na pierwszą z wymienionych platform (przodują Super Mario Odyssey, Mario Kart 8 Deluxe i The Legend of Zelda: Breath of the Wild), a także zarobki całego przedsiębiorstwa.

Nintendo dzieli się wynikami sprzedażowymi Switcha i gier
Nintendo dzieli się wynikami sprzedażowymi Switcha i gier

wiadomość30 października 2017

Według najnowszych wyników sprzedaży ujawnionych przez firmę Nintendo, najnowsza konsola japońskiego giganta rozeszła się już w ponad 7 milionach egzemplarzy. Sprzedano do tego ponad 27 milionów gier na Switcha – największą popularnością cieszą się The Legend of Zelda: Breath of the Wild i Mario Kart 8 Deluxe. Podano też wyniki dla 3DS-a i Wii U.

Mario Kart w wirtualnej rzeczywistości na pierwszym zwiastunie
Mario Kart w wirtualnej rzeczywistości na pierwszym zwiastunie

wiadomość14 lipca 2017

Firma Bandai Namco pokazała pierwszy zwiastun gry Mario Kart Arcade GP VR, wykorzystującej technologię wirtualnej rzeczywistości. Niestety, nie wiadomo, czy w grę będzie można zagrać poza specjalnymi stoiskami w Tokio.