Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2014, 08:50

Mario Kart 8 sprzedało się już w dwóch milionach egzemplarzy

Nintendo poinformowało, że Mario Kart 8 - jeden z najlepiej ocenianych tytułów na Wii U - w przeciągu debiutanckiego miesiąca rozszedł się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Nieco lepsze wyniki sprzedaży zaczyna także zaliczać zawodząca dotychczas konsola.

Jeszcze na początku czerwca informowaliśmy o fenomenalnych wynikach sprzedaży Mario Kart 8 w trakcie debiutanckiego tygodnia. Okazuje się jednak, że najlepiej oceniany tytuł ekskluzywny na Wii U wcale nie zwolnił od tamtego czasu tempa – na corocznym spotkaniu akcjonariuszy Nintendo ujawniono informację, że w przeciągu niecałego miesiąca gra znalazła ponad 2 miliony nabywców.

Mario Kart 8 ma potencjał, by stać się najlepszym system sellerem Wii U. - Mario Kart 8 sprzedało się już w dwóch milionach egzemplarzy - wiadomość - 2014-06-27
Mario Kart 8 ma potencjał, by stać się najlepszym system sellerem Wii U.

Wieści te, początkowo udostępnione na twitterowym koncie NStyles, zostały wkrótce potwierdzone przez prezesa Nintendo Satoru Iwatę. Duży sukces nowej części zręcznościowych wyścigów to przy okazji doskonałe wieści dla Wii U. Konsola dzięki rewelacyjnej sprzedaży Mario Kart 8 także zalicza zwyżkę formy – podczas tego samego spotkania akcjonariuszy poinformowano, że platforma radzi sobie coraz lepiej. Kto wie, być może to koniec fatalnej passy Nintendo, dla którego ubiegły rok fiskalny był wprost beznadziejny.

Czy Mario Kart 8 wystarczy, by Nintendo złapało wiatr w żagle? - Mario Kart 8 sprzedało się już w dwóch milionach egzemplarzy - wiadomość - 2014-06-27
Czy Mario Kart 8 wystarczy, by Nintendo złapało wiatr w żagle?

Mario Kart 8 zadebiutowało 29 maja i od tamtego momentu jest niekwestionowanie największym hitem na Wii U. Jeżeli gra utrzyma podobne wyniki, już wkrótce może prześcignąć New Super Mario Bros. U (które rozeszło się w ponad 4 milionach kopii) w kategorii najlepiej sprzedających się gier na tę platformę sprzętową. Tym bardziej, że za ósmą częścią szalenie popularnej serii wyścigów stoją także rewelacyjne oceny – w serwisie Metacritic średnia z 77 recenzji wynosi na tę chwilę 88/100, co czyni Mario Kart 8 najlepiej notowaną produkcją na Wii U.

  1. Oficjalna strona internetowa Mario Kart 8