Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2014, 09:16

autor: Góral

Shovel Knight - niezależna platformówka zbiera fantastyczne recenzje

Sfinansowana w zeszłym roku w serwisie Kickstarter dwuwymiarowa gra platformowa Shovel Knight ukazała się wczoraj na konsolach Wii U, 3DS i komputerach PC. Tytuł okazał się spełnieniem marzeń starszych graczy, którzy otrzymali fantastyczny projekt czerpiący wszystko, co najlepsze z klasycznych tytułów pokroju Mega Mana i Castlevanii.

Wczoraj w cyfrowej dystrybucji na konsolach Wii U, 3DS oraz komputerach PC zadebiutowała wyczekiwana gra niezależna Shovel Knight. Okazało się, że produkcja studia Yacht Club Games została bardzo ciepło przyjęta przez światowe media, zgarniając niemal wyłącznie pozytywne, bardzo wysokie oceny. Z pewnością wielu z Was krzywi się na słowo „Metacritic”, ale warto wspomnieć, że niezależny hit obecnie może się pochwalić średnią (86 na PC, 87 na Wii U) większą, niż ostatnie głośne tytuły, w tym Valiant Hearts: The Great War od firmy Ubisoft (78 – 83 punkty, w zależności od wersji), GRID: Autosport autorstwa Codemasters Software (75 – 79 punktów) czy też Sniper Elite III: Afrika (81 na PC, 66 na PS4) od studia Rebellion.

Recenzenci twierdzą przede wszystkim, że tytuł jest dokładnie tym, czego oczekują retro gracze. Twórcy wzięli wszystko, co najlepsze z oldskulowych produkcji i na tej podstawie stworzyli coś własnego. Projekt oferuje świetne walki z bossami, mnóstwo sekretów, wciągający gameplay, itd. Krótko pisząc, Shovel Knight zapewnia mnóstwo dobrej zabawy i z pewnością jest to gra warta uwagi. Poniżej znajdziecie wybrane recenzje zagranicznych serwisów:

Shovel Knight to kolejny niezależny hit. - Shovel Knight - niezależna platformówka zbiera fantastyczne recenzje - wiadomość - 2014-06-27
Shovel Knight to kolejny niezależny hit.

Shovel Knight to dwuwymiarowa gra platformowa, będąca pierwszym projektem studia Yacht Club Games. Tytuł został sfinansowany w serwisie Kickstarter w 2013 roku. Twórcy potrzebowali na jego produkcję 75 tys. dolarów, a ostatecznie udało im się zebrać aż 311 tys. dolarów. W produkcji wcielamy się w dzielnego rycerza dzierżącego łopatę Shovel Blade, który musi uratować ukochaną z rąk złej Czarodziejki.