Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCANDX360SwitchPS3iOS
Okładka GRID: Autosport (PC)

GRID: Autosport

Kolejna odsłona popularnego cyklu wyścigowego, wykreowanego przez studio Codemasters.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | elementy symulacyjne

Okładka GRID: Autosport (PC)

data premiery gry:

24cze2014

PC X360 PS3

27lis2017

iOS

19wrz2019

Switch

26lis2019

AND

GRID: Autosport to kolejna odsłona popularnego cyklu gier wyścigowych, zapoczątkowanego w 1997 roku przez TOCA Touring Car Championship. Opracował ją zespół Codemasters (twórcy wszystkich poprzednich odsłon), tylko późniejsze wersje mobilne powierzono studiu Feral Interactive.

Gra koncentruje się na odtworzeniu fachu profesjonalnego kierowcy i obejmuje zarówno same wyścigi, jak i to, co dzieje się w czasie pomiędzy zawodami. Autorzy przygotowali bogaty wybór samochodów, wśród których znalazły się produkowane seryjnie modele oraz prototypy. Wszystkie je możemy modyfikować według własnego uznania. Rywalizacja odbywa się w dwudziestu dwóch różnorodnych lokacjach i na ponad setce tras.

GRID: Autosport posiada najbardziej obszerną zawartość w historii serii, wprowadzając wiele nowości, a jednocześnie zachowując wszystko to, za co fani polubili wcześniejsze części. Miłośników marki powinna zwłaszcza ucieszyć wiadomość o powrocie widoku zza kierownicy, czego bardzo brakowało w GRID 2.

Gra oferuje rozbudowany tryb kariery, w którym wcielamy się w profesjonalnego kierowcę i poza wygrywaniem wyścigów zajmujemy się m.in. werbowaniem członków drużyny oraz pozyskiwaniem sponsorów. Nie zabrakło oczywiście rozgrywek multiplayer. Poza tradycyjnym konkurowaniem na torach gracze mogą m.in. zakładać sieciowe kluby oraz rywalizować o pierwsze miejsce w sieciowych rankingach raceNet. Ponadto co tydzień autorzy udostępniają nowe wyzwania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 1238 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 214 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do GRID: Autosport

Klasyfikacja PEGI GRID: Autosport

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe GRID: Autosport

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (Geforce GTX 660 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8/8.1
Recenzja gry GRID: Autosport - świetne wyścigi na pożegnanie generacji
Recenzja gry GRID: Autosport - świetne wyścigi na pożegnanie generacji

Recenzja 24 czerwca 2014, 15:00

Najbardziej palącą kwestią pozostaje jednak pytanie, jak się w Autosporcie jeździ. Czy w dowolny zakręt wchodzimy ślizgiem na pełnym gazie i, ani przez chwilę nie puszczając spustu pada, pędzimy dalej na złamanie karku? O takiej zabawie możecie zapomnieć. Codemasters zupełnie przemodelowało mechanikę jazdy, której teraz o wiele bliżej do odwzorowania naturalnego zachowania samochodu na drodze. Oczywiście bez jakiejkolwiek przesady. GRID ma przede wszystkim bawić. Seria nigdy nie miała i zapewne mieć nie będzie symulacyjnych ambicji, jednakże zwolennicy bardziej realistycznego podejścia do zabawy powinni w końcu poczuć satysfakcję z obranej przez twórców drogi. W zależności od rodzaju, modelu i nawierzchni, po której się poruszają, auta potrafią zachowywać się zupełnie inaczej. Przyśpieszanie w zakrętach grozi teraz utratą przyczepności. Podobnie zresztą jak zbytnie dozowanie gazu mogące spowodować nieprzyjemny taniec na drodze. W zmaganiach typu Endurance szczególnie ważne jest umiejętne hamowanie. Zbyt ostre poczynanie sobie na torze szybko zdziera gumę, przez co samochód staje się coraz mniej stabilny. W skrajnych przypadkach opona może pęknąć, a wtedy właściwie już po zawodach. Pod względem symulacyjnym GRID: Autosport stara się być tytułem środka i zadowolić jak największą rzeszę graczy. Fani motoryzacji nie powinni zbytnio kręcić nosem na niektóre uproszczenia, a zwolennicy zręcznościowej zabawy przy odrobinie samozaparcia też nie powinni narzekać.

PC
X360
PS3
AND
iOS
Switch