Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCSwitchX360PS3ANDiOS
Okładka GRID: Autosport (PC)
OkładkaGRID: Autosport (PC)

GRID: Autosport

Kolejna odsłona popularnego cyklu wyścigowego, wykreowanego przez studio Codemasters.

Wyścigi | samochodowe | elementy symulacyjne

GRID: Autosport Premiera

24cze2014

PC X360 PS3

27lis2017

iOS

19wrz2019

Switch

26lis2019

AND

producent: Codemasters wydawca: Codemasters wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do GRID: Autosport

Shift 2: Unleashed

Race Driver: GRID

Project CARS

GRID: Autosport to kolejna odsłona popularnego cyklu gier wyścigowych, zapoczątkowanego w 1997 roku przez TOCA Touring Car Championship. Opracował ją zespół Codemasters (twórcy wszystkich poprzednich odsłon), tylko późniejsze wersje mobilne powierzono studiu Feral Interactive.

Gra koncentruje się na odtworzeniu fachu profesjonalnego kierowcy i obejmuje zarówno same wyścigi, jak i to, co dzieje się w czasie pomiędzy zawodami. Autorzy przygotowali bogaty wybór samochodów, wśród których znalazły się produkowane seryjnie modele oraz prototypy. Wszystkie je możemy modyfikować według własnego uznania. Rywalizacja odbywa się w dwudziestu dwóch różnorodnych lokacjach i na ponad setce tras.

GRID: Autosport posiada najbardziej obszerną zawartość w historii serii, wprowadzając wiele nowości, a jednocześnie zachowując wszystko to, za co fani polubili wcześniejsze części. Miłośników marki powinna zwłaszcza ucieszyć wiadomość o powrocie widoku zza kierownicy, czego bardzo brakowało w GRID 2.

Gra oferuje rozbudowany tryb kariery, w którym wcielamy się w profesjonalnego kierowcę i poza wygrywaniem wyścigów zajmujemy się m.in. werbowaniem członków drużyny oraz pozyskiwaniem sponsorów. Nie zabrakło oczywiście rozgrywek multiplayer. Poza tradycyjnym konkurowaniem na torach gracze mogą m.in. zakładać sieciowe kluby oraz rywalizować o pierwsze miejsce w sieciowych rankingach raceNet. Ponadto co tydzień autorzy udostępniają nowe wyzwania.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 1250 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 214 głosów czytelników.

GRID: Autosport cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI GRID: Autosport

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

GRID: Autosport Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (Geforce GTX 660 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8/8.1
PC
X360
PS3
AND
iOS
Switch