Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 października 2017, 09:20

autor: Adrian Werner

GRID: Autosport - nowy zwiastun wersji mobilnej

Studio Feral Interactive opublikowało nowy zwiastun mobilnej wersji gry wyścigowej GRID: Autosport. Pokazuje on w akcji nowy system sterowania oraz potwierdza wsparcie dla padów.

GRID: Autorsport powinno wjechać na rynek mobilny jeszcze w tym roku. - GRID: Autosport - nowy zwiastun wersji mobilnej - wiadomość - 2017-10-30
GRID: Autorsport powinno wjechać na rynek mobilny jeszcze w tym roku.
GRID: AUTOSPORT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Codemasters
  2. Deweloper wersji mobilnej: Feral Interactive
  3. Gatunek: gra wyścigowa
  4. Platformy: PC, PS3, X360, iOS, AND
  5. Data premiery na PC i konsolach: czerwiec 2014 r.

W marcu tego roku zapowiedziano mobilną edycję GRID: Autosport, czyli wyśmienitej gry wyścigowej studia Codemasters z 2014 roku. Niestety, wciąż nie znamy dokładnej daty premiery konwersji, ale graczom mającym chrapkę na ten tytuł wyczekiwanie na niego powinien umilić wypuszczony właśnie świeży zwiastun.

Filmik nie należy do długich – trwa raptem 35 sekund. Jednak gra prezentuje się na nim bardzo obiecująco, a zwiastun pozwala także rzucić okiem nowy systemy sterowania, który wymagać będzie zarówno korzystania z ekranu dotykowego, jak i przechylania urządzenia. Tradycjonaliści mogą jednak spać spokojnie, bo materiał potwierdza również opcję korzystania z padów posiadających certyfikat MFi.

Przypomnijmy, że GRID: Autosport zadebiutowało w czerwcu 2014 roku na pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Pierwowzór opracowało studio Codemasters, natomiast za konwersję odpowiada zespół Feral Interactive, który przeniósł na rynek mobilny m.in. Rome: Total War.

Mobilne GRID: Autosport zmierza na systemy iOS i Android, ale nie wiemy, czy obie wersje ukażą się jednocześnie. Na razie nie poznaliśmy również dokładnej daty premiery i twórcy ograniczają się do stwierdzenia, że nastąpi ona w tym roku. Wiadomo za to, że będzie to produkcja premium, tak samo jak na pecetach i konsolach, więc nie należy się obawiać, że autorzy dodadzą jakieś mikropłatności czy przestawią całość na model free-to-play.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry GRID: Autosport - świetne wyścigi na pożegnanie generacji