Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2013, 13:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Super Mario 3D World, League Legends, PS4) 20/11/13

Dziś piszemy m.in. o pozytywnych recenzjach gry Super Mario 3D World, popularności zawodów Season 3 World Championship w grze League of Legends, a także szacunkowych wynikach sprzedaży produkcji wydawanych przez Electronic Arts na PlayStation 4. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Stronghold 3

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Stronghold 3 Gold. Dzieło zespołu FireFly Studios możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 6,99 euro (ok. 29 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Humble Mobile Bundle 3

Wystartowała trzecia edycja akcji Humble Mobile Bundle, w której za niewielką kwotę można nabyć kilka gier na urządzenia przenośne z systemem Android. Za dowolną cenę staniecie się posiadaczami czterech produkcji: EPOCH, rymdkapsel, SpellTower oraz Swordigo. Z kolei wpłacając kwotę powyżej średniej widocznej na oficjalnej stronie (obecnie to 4,98 dolary, czyli ok. 15 zł) otrzymacie dodatkowo Ridiculous Fishing, Kingdom Rush i kolejne tytuły, które zostaną odblokowane w przyszłym tygodniu. W skład zestawu wchodzą też ścieżki dźwiękowe wybranych gier.

League of Legends

Studio Riot Games ogłosiło, że zawody Season 3 World Championship w grze League of Legends oglądały przez Internet łącznie ponad 32 miliony osób. W kulminacyjnym momencie mistrzostwa były śledzone naraz przez 8,5 milionów użytkowników. Dla porównania poprzednia edycja zawodów (Season 2 World Championship) przyciągnęła łącznie 8,2 milionów fanów, przy wyniku maksymalnie 1,1 miliona osób oglądających jednocześnie.

Sony

Agencja prasowa Bloomberg donosi, że Sony zatrudniło firmę Brain & Co. do dokonania cięć budżetowych w wysokości 100 milionów dolarów. Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy mają być kolejne zwolnienia pracowników, choć szczegóły nie są znane. Sony chce w ten sposób nadrobić ostatnie straty zanotowane w drugim kwartale bieżącego roku fiskalnego (1 lipca – 30 września 2013 roku).

Super Mario 3D World

W sieci pojawiło się już kilkadziesiąt recenzji gry Super Mario 3D World i wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z kolejnym hitem od Nintendo. Wiele serwisów wystawiło maksymalne noty, a na palcach jednej ręki można policzyć werdykty poniżej poziomu 90 punktów na 100 możliwych. Średnia ocen według serwisu Metacritic wynosi w tej chwili 93 punkty w skali stustopniowej. Z kolei dane GameRankings wskazują obecnie na wynik 94,44%. Super Mario 3D World zadebiutuje w Europie 29 listopada bieżącego roku na Wii U. Jutro odbędzie się premiera w Japonii, a pojutrze w Stanach Zjednoczonych.

PlayStation 4

Peter Moore z firmy Electronic Arts napisał na Twitterze, że co trzecia gra na PlayStation 4 kupowana w Stanach Zjednoczonych to tytuł od tego wydawcy. Przypomnijmy, że na amerykańskim rynku wraz z PlayStation 4 zadebiutowały cztery produkcje od Electronic Arts: Battlefield 4, FIFA 14, Need for Speed Rivals oraz Madden NFL 25. Oprócz tego w sklepach pojawiło się 11 produkcji innych wydawców. Jeśli więc wziąć pod uwagę tylko pudełkową dystrybucję, to gry od Electronic Arts stanowią 36% ogólnej liczby tytułów startowych.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don’t Know!
 2. Fighter Within
 3. Gran Turismo 6
 4. Super Smash Bros.
 5. TowerFall: Ascension
 6. The Mysterious Cities of Gold
 7. 3079 – Block Action RPG
 8. Conception: Please Give Birth to My Child!
 9. Little Folk of Faery

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Star Lords – trailer
 2. Stick It to The Man! – The Crazy – trailer
 3. Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don’t Know! – zwiastun na premierę
 4. Chaos Domain – gameplay
 5. Zoo Tycoon – dziennik dewelopera
 6. Fighter Within – zwiastun na premierę
 7. Tearaway – dziennik dewelopera – w studiu
 8. Dead Rising 3 – zwiastun na premierę
 9. Ryse: Son of Rome – zwiastun na premierę (PL)