Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Little Folk of Faery (PC)

Little Folk of Faery PC

Casualowa symulacja życia w konwencji fantasy. W sklepie z ciekawostkami rośnie stare drzewo, wewnątrz którego żyją magiczne istoty – tytułowe faery. Zadaniem gracza jest pomóc im odrestaurować wioskę.

Strategiczne | fantasy | casual | 2D | symulator życia

PC Windows
Okładka Little Folk of Faery (PC)

wydawca: Oberon Media

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16listopada2009

Little Folk of Faery to propozycja francuskiego studia deweloperskiego Kylotonn Entertainment (Bet on Soldier: Blood Sport, Speedball 2: Tournament i inne) adresowana do odbiorców z rynku casual. Produkcja łączy cechy symulacji życia oraz strategii czasu rzeczywistego (RTS).

Akcja gry toczy się w sklepie z ciekawostkami, w którym rośnie prastare drzewo. W jego wnętrzu mieszkają niewielkich rozmiarów magiczne istoty – faery. Niestety, ich wioska przez lata mocno podupadła. Zadaniem gracza jest pomóc mieszkańcom opanować umiejętności, dzięki którym będą w stanie zadbać o osadę i przywrócić ją do świetności.

Zabawa skupia się na kierowaniu życiem małej społeczności. Pod kontrolą gracza znajduje się kilka rodzajów faery (m.in. skrzaty i elfie wróżki), z których każdy posiada pewne predyspozycje i talenty. Poprzez wykonywanie rozmaitych zadań (np. zbierania owoców lub muzykowania) istotki zdobywają nowe umiejętności, dzięki czemu są w stanie pracować bardziej efektywnie.

Mechanika rozgrywki opiera się na bardzo prostych zasadach. Gracz musi zatroszczyć się, by faery miały co jeść (w przypadku braku pożywienia istoty nie umierają, ale przestają pracować), eksplorować okolicę w poszukiwaniu cennych znalezisk, a także zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców wioski, odstraszając wrogów muzyką. Poziom trudności jest relatywnie niewielki, co stanowi wyraźny ukłon w stronę casualowych odbiorców.

Little Folk of Faery odznacza się estetycznie wykonaną oprawą wizualną. Twórcy sięgnęli po dwuwymiarową grafikę z ręcznie rysowanymi tłami. Uwagę zwracają zabawne animacje, jakie towarzyszą codziennym czynnościom wykonywanym przez postaci w grze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Little Folk of Faery

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Little Folk of Faery

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.3 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 150 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7