Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Aquatica: The Sunken City (PC)

Aquatica: Podwodne Miasto PC

Aquatica: The Sunken City

Aquatica: Podwodne Miasto to skierowana na rynek casuali gra logiczna z łamigłówkami typu match-3 (połącz trzy elementy). Gracz poznaje perypetie nurka – Johna, który próbuje pomóc podmorskiej cywilizacji Sniff w odbudowie ich miasta.

Logiczne | casual | 2D | elementy strategiczne | połącz trzy elementy

PC Windows
Okładka Aquatica: The Sunken City (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1czerwca2009

1lutego2010

pudełko PL

Aquatica: Podwodne Miasto jest jednym z dwóch (obok Tikibar) debiutanckich projektów niezależnego studia Camel 101. Produkcja skierowana została na rynek masowego odbiorcy i stanowi rozwinięcie pomysłów znanych z klasycznych gier typu match-3.

Głównym bohaterem Aquatica: Podwodne Miasto jest John, zapalony nurek, który każdą wolną chwilę spędza na eksplorowaniu dna oceanu. Podczas jednej z wypraw napotyka na społeczność Sniffów. Niestety, ich podwodna cywilizacja chyli się ku upadkowi. John postanawia pomóc sympatycznym mieszkańcom głębin w odbudowie ich niegdyś wspaniałego miasta.

Zadaniem gracza jest zgromadzenie surowców potrzebnych do przywrócenia świetności miastu Sniffów. Wymaga to rozwiązywania łamigłówek typu match-3. Rozgrywka bazuje na klasycznym schemacie – należy przesuwać elementy na planszach w taki sposób, by za każdym ruchem co najmniej trzy o identycznych symbolach (np. rozgwiazdy, kraba, meduzy), znalazły się obok siebie w linii poziomej lub pionowej, co prowadzi do ich usunięcia i podwyższenia wyniku punktowego.

Twórcy pokusili się o kilka innowacji. Przede wszystkim każdy z budynków na terenie miasta Sniffów pozwala zdobyć inne surowce. Ich nadwyżki można wymienić w wewnętrznym sklepiku na 7 rodzajów power-upów, jak bomby czy młoty, które znacznie ułatwiają uporanie się z kolejnymi planszami.

Produkcja studia Camel 101 wyróżnia się estetyczną, dwuwymiarową grafiką. Uwagę zwracają zwłaszcza animowane tła (pływające ryby, unoszące się bańki powietrza, dryfujące rośliny itp.), które znacznie ożywiają podwodny świat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Aquatica: Podwodne Miasto

Wymagania wiekowe Aquatica: The Sunken City

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Aquatica: Podwodne Miasto

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • 65 MB HDD
  • Windows XP/Vista