Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDNDSPSPX360iOSWP
Okładka Puzzle Quest 2 (PC)

Puzzle Quest 2

Puzzle Quest 2 to kontynuacja wydanej w 2007 roku gry logicznej z elementami cRPG. Fabuła kampanii głównej osadzona została w fantastycznym świecie, a gracz wciela się w herosa, który próbuje wyzwolić wioskę Verloren spod rządów demonicznego Gorgona.

Logiczne | fantasy | elementy RPG | 2D | multiplayer | połącz trzy elementy

Okładka Puzzle Quest 2 (PC)

data premiery gry:

anulowana

PSP

22cze2010

NDS

30cze2010

X360

12sie2010

PC

9gru2010

iOS

16gru2010

WP

21paź2011

AND

Puzzle Quest 2 to kontynuacja wielkiego hitu stanowiącego połączenie gry logicznej i cRPG. Sednem rozgrywki jest walka z przeciwnikami na zasadach słynnego Bejeweled, lecz niemniej istotne jest tu odkrywanie kolejnych fragmentów wątku fabularnego oraz nieustanne rozwijanie umiejętności głównego bohatera. Pozycję opracowała australijska ekipa Infinite Interactive – producent oryginału, a zarazem deweloper znanej wśród fanów fantasy marki Warlords.

W Puzzle Quest 2 podobnie jak i w części pierwszej najważniejszym trybem rozgrywki jest rozbudowana kampania dla pojedynczego gracza, w trakcie której przemierzamy świat gry, wypełniając questy i realizując zlecane misje. Zanim jednak rozpoczniemy niebezpieczną podróż musimy dokonać wyboru klasy prowadzonej postaci. Autorzy przygotowali cztery profesje: Zabójcy, Barbarzyńcy, Wojennego Maga oraz Inkwizytora. Dla każdej z nich opracowali kilka indywidualnych zwrotów akcji, dlatego też wątek fabularny nie jest za każdym razem taki sam.

Głównym zadaniem gracza jest w Puzzle Quest 2 wyzwolenie niewielkiej wioski Verloren spod władzy okrutnego i demonicznego Gorgona. Uczestnik rozgrywki dokonuje tego walcząc z członkami wrogiej armii oraz różnorakimi potworami, a także kolekcjonując dobra (skarby, magiczne przedmioty) oraz punkty doświadczenia. Dzięki tym ostatnim niczym w rasowej cRPG jesteśmy w stanie awansować na wyższe poziomy doświadczenia i wpłynąć bezpośrednio na kierunek rozwoju bohatera, rozbudowując posiadane umiejętności oraz poznając nowe zdolności.

W grze znalazło się ponadto kilka innych trybów rozgrywki – w tym Szybka Gra (możliwość uruchomienia pojedynczego starcia), Turniej oraz opcja wieloosobowa. Zabawie towarzyszy nieznacznie usprawniona, dwuwymiarowa oprawa graficzna znana z części pierwszej oraz klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 260 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Puzzle Quest 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Puzzle Quest 2

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 475 MB HDD
  • Windows XP/Vista
Puzzle Quest 2 - recenzja gry
Puzzle Quest 2 - recenzja gry

Recenzja 31 sierpnia 2010, 11:22

Od strony wizualnej Puzzle Quest 2 wypada bardzo ładnie – szczególnie podoba mi się ekran przygody w rzucie izometrycznym, który nasuwa skojarzenia z bardzo starą, ale niezwykle sympatyczną grą Heimdall 2: Into the Hall of Worlds. Totalna zmiana w sposobie przedstawienia świata wyszła temu produktowi zdecydowanie na dobre. W porównaniu z przyjemną grafiką, nieco gorzej prezentuje się muzyka – biorąc pod uwagę, że gra oferuje co najmniej kilkanaście godzin zabawy, autorzy mogli pokusić się o większą liczbę utworów. To co jest, przestaje rajcować już po jednym, dłuższym posiedzeniu.

X360
NDS
PC
PSP
AND
iOS
WP