Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360PS3PCPSPNDS
Okładka Puzzle Quest: Galactrix (X360)
OkładkaPuzzle Quest: Galactrix (X360)

Puzzle Quest: Galactrix

Przemierzamy galaktykę, staczając liczne walki z przeciwnikami, wykonując zadania, kompletując załogę i nabywając lepsze statki. Wszystkie kluczowe dla powodzenia misji czynności wykonujemy poprzez zaliczanie gier logicznych.

Logiczne | science fiction | elementy logiczne | 2D | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Puzzle Quest: Galactrix Premiera

anulowana

PSP

17lut2009

PC

24lut2009

NDS

4mar2009

PS3

8kwi2009

X360

Gry podobne do Puzzle Quest: Galactrix

Marble Blast Ultra

Deathbringer

Puzzle Chronicles

Puzzle Quest: Galactrix to kolejna, po Puzzle Quest: Challenge of the Warlords, logiczno-fabularna propozycja ze stajni Infinite Interactive, twórców między innymi Warlords 4 i Warlords Battlecry 3. Trzon rozgrywki mocno przypomina Challenge of the Warlords – wykorzystuje ona bowiem zasady popularnej gry Bejeweled, uzupełnione licznymi elementami RPG. Tym razem jednak mamy do czynienia z bitwami toczonymi na heksagonalnej planszy oraz z przeniesieniem rozgrywki w odległą przyszłość. Nie zwiedzamy więc mitycznego świata fantasy, lecz odbywamy intergalaktyczne podróże, odwiedzając najdalsze zakątki kosmosu.

Kosmiczną przygodę z Galactrix zaczynamy od wykreowania wirtualnego pilota, losami którego pokierujemy w czasie gry. Wraz z toczeniem kolejnych bitew systematycznie zdobywa on coraz większe doświadczenie, dozbraja swój galaktyczny pojazd w bardziej zaawansowane i nowocześniejsze akcesoria, a nawet uzyskuje dostęp do nowych, potężniejszych statków. O prym w galaktyce możemy walczyć zarówno w trybie rozgrywki jednoosobowej (zwalczając po drodze hordy krzemowych przeciwników), jak i multiplayer – w sumie boje może toczyć do czterech graczy jednocześnie. Jeśli zdecydujemy się na grę solo, bierzemy udział w rozbudowanej kampanii, obdarzonej wciągającym scenariuszem, który pozwala graczowi nawet na podbicie całych systemów gwiezdnych.

Każdy komputerowy przeciwnik charakteryzuje się odmiennymi parametrami oraz możliwościami, co oczywiście wiąże się z koniecznością przygotowania odpowiedniej taktyki. Co więcej, sama rozgrywka w dosyć dużym stopniu zależy od warunków grawitacyjnych, panujących w danym zakątku wszechświata. Sama konfrontacja jest raczej szybka, trwa około 5 do 10 minut, dzięki czemu cała rozgrywka jest dynamiczna i nie wymaga wielkich nakładów czasowych, a jednocześnie gwarantuje dobrą, intelektualną zabawę. Kolejne zwycięstwa dają nam możliwość rozwijania umiejętności naszego pilota oraz umożliwiają rozbudowę posiadanego arsenału, co jest sprawą dosyć istotną, zważywszy na szybko rosnący poziom trudności. Nasze szanse znacząco mogą podnieść potencjalni sojusznicy, którzy wspierają nas swymi zdolnościami. Dodatkowym, frapującym elementem rozgrywki jest wątek strategiczno-handlowy – rosnąc w potęgę stajemy się wpływowymi osobistościami w tej kosmicznej układance, z czasem uzyskujemy kontrolę nad szlakami handlowymi, czerpiąc rzecz jasna z tej działalności stosowne profity. Jak więc widzimy, nie brakuje tutaj podobieństw do wspomnianej wyżej, siostrzanej gry Infinite InteractivePuzzle Quest: Challenge of the Warlords.

Podobnie wygląda sprawa także z obsługą trybu multiplayer – możemy nie tylko walczyć za pośrednictwem sieci z graczami z całego świata, ale i partycypować w internetowym systemie rankingowym. Nie brakuje także dodatkowych atrakcji, udostępnionych i rozprowadzanych w Internecie przez twórców programu – pozytywnie wpływa to na żywotność produktu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Puzzle Quest: Galactrix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Puzzle Quest: Galactrix Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium 4 3 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
 • 1 GB HDD
 • Windows XP SP3/Vista SP1
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 32 MB
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
PC
X360
PSP
NDS
PS3