Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2008, 12:24

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (2 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: Queen w Singstarze, były producent MGS 4 stworzy nowe Halo, Blizzard wygrywa sądową bitwę, Puzzle Quest także dla PS3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: Queen w Singstarze, były producent MGS 4 stworzy nowe Halo, Blizzard wygrywa sądową bitwę, Puzzle Quest także dla PS3. Zapraszamy do lektury.

Singstar

Sony przeprowadziło w ramach Singstar Store (wewnętrznego sklepu dostępnego z poziomu gry Singstar na PlayStation 3) publikację długo oczekiwanych utworów legendarnej grupy Queen. W skład dwóch dodatków (4,49 funty za każdy) weszły takie hity, jak Bohemian Rhapsody, One Vision, We Will Rock You, We Are The Champions, czy I Want It All. Zachęcamy do ich zakupu wszystkich fanów karaoke spod znaku Singstar.

Halo

Firmy Microsoft i Microsoft Game Studios potwierdziły przyjęcie do swoich szeregów kilku znaczących producentów gier. Zatwierdzono już takie nazwiska jak Ryan Payton (były producent Metal Gears Solid 4), Corrine Yu i Kenneth Scott (małżeństwo artystów pracujące niegdyś w id Software), David Wu (jeden z twórców cyklu Full Auto), czy Frank O’Connor (były menedżer Bungie). Wszyscy oni wcieleni zostali do zespołu, który zajmuje się najprawdopodobniej produkcją nowej gry z uniwersum Halo.

The Hardy Boys: The Hidden Theft

The Hardy Boys: The Hidden Theft – przygodówka oparta na amerykańskiej, bestsellerowej serii książkowych kryminałów dla młodzieży, mogącą pochwalić się blisko 80-letnią tradycją – zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych. W grze wcielamy się w parę młodych detektywów, tytułowych braci Hardy. Wydawcą dzieła studia XPEC Entertainment jest firma Dreamcatcher.

Rage

Rage dostępny w ofertach serwisów cyfrowej dystrybucji? Nikt nie wyklucza takiej możliwości, a już na pewno nie Tim Willits oraz Todd Hollenshead z firmy id Software,producenci gry. Gra będzie co prawda jedną z największych pod względem zajmowanego miejsca produkcji z gatunku FPP, a sam John Carmack (główny producent dzieła) twierdzi, że upublicznienie za sprawą choćby Steama może być trudne. Jednakże wymienieni wyżej panowie są nieco innego zdania. Kwestia rozstrzygnie się już niebawem.

Grand Theft Auto IV

W sieci opublikowana została nieoficjalna lista Trofeów, które gracze będą mogli zdobyć przy zabawie z Grand Theft Auto IV (oczywiście po pobraniu odpowiedniej łatki, o ile takowa zostanie wydana). W zdecydowanej większości pokrywają się one z Osiągnięciami dostępnymi dla posiadaczy GTA IV w wersji na Xbox 360. Listę znajdziecie na łamach serwisu PS3Trophies.

Blizzard

BBC donosi, że firma Blizzard rozstrzygnęła na swoją korzyść rozprawę sądową prowadzoną przeciwko twórcom nielegalnego oprogramowania umożliwiającego niezgodne z zasadami World of Warcraft automatyzowanie działań naszych postaci. Sąd zarządził karę dla twórców Glidera, którzy muszą zapłacić Blizzardowi odszkodowanie w wysokości 6 milionów dolarów. Program The Glider, stworzony i dystrybuowany przez firmę MDY Industries, sprzedał się w liczbie ponad 100 tysięcy egzemplarzy (25 dolarów za sztukę).

Puzzle Quest: Challenge of the Warlords

Jeszcze tej zimy posiadacze konsoli PlayStation 3 otrzymają możliwość przetestowania jednej z najciekawszych produkcji ostatnich lat – Puzzle Quest: Challenge of the Warlords. Z informacji przedstawionych przez producenta gry, firmę Infinite Interactive, wynika, że w ofercie PlayStation Store pojawi się zestaw, w skład którego wejdzie podstawowa wersja produkcji oraz jej rozszerzenie o tytule Revenge of the Plague Lord. Cena zostanie ustalona na poziomie około 15 dolarów.

Tom Clancy’s EndWar

UbiSoft poinformował o przesunięciu daty premiery specjalnej, vipowskiej wersji demonstracyjnej Tom Clancy’s EndWar (w wersjach na PS3 i Xboxa 360). Demonstracja miała się ukazać wczoraj, jednakże z różnych powodów jej debiut nastąpi dopiero 7 października.

Metal Gear Online

Konami Productions zdecydowało się na opublikowanie w niedalekiej przyszłości drugiego dodatku do Metal Gear Online, sieciowego odłamu Metal Gear Solid 4. W jego skład wejdą trzy nowe mapy (Silo Sunset, Forest Firefight, Winter Warehouse) oraz dwie grywalne postaci (Liquid Ocelot i Mei Ling).

Point of View

Firma Point of View nawiązała współpracę z UbiSoft oraz Philipsem. Jej efektem będzie premiera dwóch zestawów, w skład których wejdzie gra Brothers in Arms: Hell’s Highway, muzyczny kombajn Philips amBX ProGamer oraz jedna z dwóch kart graficznych: Point of View GeForce 9500GT 512mb DDR3 lub Point of View GeForce 9600GT 512mb DDR3. Trafią one do sprzedaży już niedługo.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

ShellShock 2: Blood Trails

Pipe Mania NDS

Pipe Mania PS2

Quantum of Solace

NBA Live 09 X360

NBA Live 09 PS3

Dungeon Party

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Gothic 3: Forsaken Gods

ShellShock 2: Blood Trails

Shaun White Snowboarding

MotorStorm: Pacific Rift

Tom Clancy's EndWar

gry