Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2008, 09:15

autor: Jiker

Microsoft na TGS08 - nowe Halo, Ninety-Nine Nights 2, Tekken 6 na Xboxa 360

Jednym z najmocniejszych punktów każdych targów poświęconych elektronicznej rozrywce są wielkie konferencje największych graczy rynku gier. To właśnie podczas nich koncerny Microsoft, Sony, czy też Nintendo ujawniają swoje najważniejsze projekty. Nie inaczej jest w tym roku. Poniżej chcielibyśmy przedstawić Wam kilka najistotniejszych faktów z konferencji producenta Xboxa 360.

Jednym z najmocniejszych punktów każdych targów poświęconych elektronicznej rozrywce są wielkie konferencje największych graczy rynku gier. To właśnie podczas nich koncerny Microsoft, Sony, czy też Nintendo ujawniają swoje najważniejsze projekty. Nie inaczej jest w tym roku. Poniżej chcielibyśmy przedstawić Wam kilka najistotniejszych faktów z konferencji producenta Xboxa 360.

Microsoft na TGS08 - nowe Halo, Ninety-Nine Nights 2, Tekken 6 na Xboxa 360 - ilustracja #1

Zacznijmy od wielkiej sensacji. Mamy oczywiście na myśli oficjalną zapowiedź Tekken 6: Bloodline Rebellion w wersji na konsolę Xbox 360. Gra ukaże się na rynku jesienią 2009 roku. Powyższa data odnosi się także do edycji na PlayStation 3 (potwierdziła to firma Namco Bandai będąca producentem gry), co sugeruje, że dotychczasowy projekt Tekkena 6 nie spełniał oczekiwań na tyle, by trafić do sprzedaży pod koniec 2008 roku. Nie to jest jednak najważniejsze – liczy się to, że PS3 straciło jeden ze swoich najmocniejszych tytułów na wyłączność. Pozycja Tekkena na platformach Sony była na tyle mocna, że niemal każdy gracz utożsamiał tę bijatykę właśnie z nimi. Z dziennikarskiego obowiązku przypomnijmy jedynie, że plotki na ten temat pojawiły się już w lipcu bieżącego roku.

Microsoft na TGS08 - nowe Halo, Ninety-Nine Nights 2, Tekken 6 na Xboxa 360 - ilustracja #2

Przejdźmy do kolejnej wiadomości. Jest nią oficjalna zapowiedź rozszerzenia do Halo 3. Będzie ono nosić nazwę Halo 3 Recon i umożliwi nam zapoznanie się z historią mającą miejsce tuż przed wątkiem fabularnym opowiedzianym w trójce. Głównym bohaterem rozszerzenia nie będzie Master Chief. Jego rolę przejmie anonimowy (przynajmniej na tę chwilę) żołnierz Orbital Drop Shock Trooper. W ramach rozszerzenia dostępne będą ponadto nowe mapy do trybu multiplayer. Według twórców dodatek będzie czymś z rodzaju Halo 3,5. Trójka przez wielu określana jest mianem Halo 2,5, więc w ogólnym rozrachunku powinniśmy mieć do czynienia z prawowitą trójką. Premiera jesienią 2009 roku.

Microsoft na TGS08 - nowe Halo, Ninety-Nine Nights 2, Tekken 6 na Xboxa 360 - ilustracja #3

Kolejnym ważnym punktem konferencji Microsoftu były informacje dotyczące serwisu Xbox Live oraz dashboardu Xbox 360. Z tego pierwszego korzysta już regularnie 14 milionów spośród wszystkich posiadaczy 360-tki. Być może liczba ta zwiększy się jeszcze po premierze nowej wersji dashboardu, czyli Głównego Interfejsu konsoli. New Xbox Experience zadebiutuje w 26 krajach świata 19 listopada bieżącego roku i wprowadzi m.in. avatary, nową oprawę graficzną, a także wsparcie dla usługi Community XNA Games.

Microsoft nie zapomniał również o miłośnikach produkcji wydawanych za sprawą serwisu Xbox Live Arcade. Na początku przyszłego roku w jego ramach opublikowanych zostanie kilkadziesiąt interesujących tytułów. Znajdą się wśród nich takie pozycje, jak: Space Invaders Extreme, Arkanoid Live, King of Fighters 98 Ultimate Match, Metal Slug 7 oraz R-Type Dimensions. Każda z nich zapewni nie tylko udaną zabawę w trybie dla pojedynczego gracza, ale także rozbudowane opcje sieciowe.

Ponadto do sprzedaży sklepowej trafią dwie pozycje mające japońskie korzenie. Pierwszą z nich będzie kontynuacja udanej chodzonej bijatyki Ninety-Nine Nights, o której wiemy tylko tyle, że ma się ukazać wyłącznie na 360-tkę. Drugim tytułem jest jRPG Star Ocean: The Last Hope, który trafi do sprzedaży wiosną przyszłego roku.