Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2008, 07:12

autor: artoor

Tekken 6 w grudniu. Prawdopodobna wersja na konsolę Xbox 360

Tekken 6 – wielki nieobecny targów E3 Media & Business Summit, zagości na półkach sklepowych jeszcze w tym roku. Redaktorzy magazynu GameEX przeprowadzili krótki wywiad z Haruki Suzaką, z którego dowiedzieli się, że najnowsza odsłona popularnej bijatyki zadebiutuje w grudniu.

Tekken 6 – wielki nieobecny targów E3 Media & Business Summit, zagości na półkach sklepowych jeszcze w tym roku. Redaktorzy magazynu GameEX przeprowadzili krótki wywiad z Haruki Suzaką, z którego dowiedzieli się, że najnowsza odsłona popularnej bijatyki zadebiutuje w grudniu. Suzaki zdradził, że Namco ma zamiar podboju nie tylko rynku japońskiego, gdzie seria już od pierwszych odsłon zdobyła serca graczy, ale i pozostałej części globu.

Największą niespodzianką okazała się jednak jego odpowiedź na pytanie, czy „szóstka” będzie tytułem ekskluzywnym dla konsoli PlayStation 3. Wnioskować z niej możemy jedno, Tekken 6 prawdopodobnie zawita do czytników Xboxa 360. „Nie jest to jeszcze dokładnie sprecyzowane na chwilę obecną, pewne jest, że gra powstanie na PlayStation 3 " – oznajmił. Czyżby gigant z Redmond obrał agresywniejszą strategię względem swojego konkurenta, odbierając mu pozycję dotychczas kojarzone z marką PlayStation? Kilka dni temu Microsoft zaszokował wszystkich wiadomością o trwających pracach nad Final Fantasy XIII w wersji na platformę X360. Szefostwo Sony powinno czym prędzej zainteresować się tym, zapewniając sobie wyłączność tytułów dla swoich platform.

Namco Bandai już od ponad dwóch lat przygotowuje produkcję, która na szczęście powoli zmierza ku końcowym szlifom. Pozostaje mieć nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie zapowiadanej na grudzień premierze.