Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 lipca 2008

Więcej szczegółów odnośnie Rock Band 2
Więcej szczegółów odnośnie Rock Band 2

Maciej Myrcha, 3 lipca 2008, 15:11

W sieci pojawia się coraz więcej informacji dotyczących drugiej części hitu Harmonix – Rock Band. Postanowiliśmy zatem skrzętnie je zebrać i przedstawić naszym czytelnikom.

Wydawcy zarabiają na licencjach

Przemysław Zamęcki, 3 lipca 2008, 13:54

Interaktywna rozrywka coraz częściej sięga po sprawdzone marki związane z innymi formami spędzania wolnego czasu. Czy jest to film, czy dyscyplina sportowa, czy program telewizyjny, wydawcy i deweloperzy produkując gry posługujące się powszechnie znaną nazwą ryzykują znacząco mniej niż w przypadku próby wypromowania czegoś całkowicie nowego. A i zyski z takiej inwestycji są znacznie większe.

Empire Interactive w trakcie restrukturyzacji

Marek Grochowski, 3 lipca 2008, 13:28

Brytyjska firma Empire Interactive, znana graczom jako wydawca serii FlatOut czy Big Mutha Truckers, ogłosiła, że dla zwiększenia swojej wydajności przechodzi właśnie przez proces restrukturyzacji. W jego wyniku już wkrótce przedsiębiorstwo zredukuje zatrudnienie o 30%, a prócz tego sprzeda przejęte w 2000 r. studio RazorWorks, odpowiedzialne za cykl Ford Racing i Enemy Engaged.

Beta testy LittleBigPlanet trwają już od jakiegoś czasu
Beta testy LittleBigPlanet trwają już od jakiegoś czasu

Przemysław Zamęcki, 3 lipca 2008, 12:14

David Smith, jeden ze współzałożycieli studia Media Molecule, odpowiadającego za produkcję gry LittleBigPlanet powiedział w wywiadzie udzielonym serwisowi Eurogamer, że tytuł ten już znajduje się w fazie beta testów.

Pecetowa wersja Insecticide debiutuje na rynku
Pecetowa wersja Insecticide debiutuje na rynku

Marek Grochowski, 3 lipca 2008, 11:41

O zakończeniu prac nad grą Insecticide w wersji na PC informowaliśmy już w pierwszych dniach ubiegłego miesiąca. Wówczas wydawało się, że produkcja grupy Crackpot Entertainment trafi do systemów sieciowej dystrybucji już 13 czerwca. Widocznie nie była to jednak najszczęśliwsza data, bo platformówka zaliczyła kilkutygodniowe opóźnienie, a w konsekwencji ukazała się dopiero dziś.

Będzie remake Chrono Trigger na NDS
Będzie remake Chrono Trigger na NDS

Robert Duraj, 3 lipca 2008, 11:23

Koniec zamieszania wokół kultowego tytułu Chrono Trigger. Firma Square Enix wzięła sprawy w swoje ręce i zapowiedziała, że już niebawem zagramy w remake gry na NDS.

Kłopoty posiadaczy PS3 z firmware 2.40

Przemysław Zamęcki, 3 lipca 2008, 11:15

Niedługo nacieszyli się nowym firmware użytkownicy PlayStation 3. Po pierwszych sygnałach o problemach z działaniem konsoli, Sony wycofało uaktualnienie.

This is Vegas dopiero w przyszłym roku
This is Vegas dopiero w przyszłym roku

Marek Grochowski, 3 lipca 2008, 10:50

Jak poinformował serwis GameSpot, zapowiedziana na początku lutego gra akcji This is Vegas nie ukaże się w tym roku, ponieważ odpowiedzialne za jej tworzenie studio Surreal Software potrzebuje kilku dodatkowych miesięcy, aby przenieść graczy do wirtualnej stolicy hazardu. W związku z tym inspirowany serią Grand Theft Auto tytuł trafi do sprzedaży w bliżej nieokreślonej porze 2009 r.

Sadness ukaże się pod koniec przyszłego roku
Sadness ukaże się pod koniec przyszłego roku

Dorota Drużko, 3 lipca 2008, 10:16

Zgodnie z tym co niedawno pisaliśmy, jest już dostępna odświeżona wersja strony Sadness, survival horroru przygotowywanego wyłącznie z myślą o konsoli Nintendo Wii. Jego tworzeniem zajmuje się krakowskie studio Nibiris. Podobnie jak sama gra, witryna utrzymana jest w charakterystycznej mrocznej stylistyce.

Kolekcjonerska edycja Fallouta 3 również w Polsce
Kolekcjonerska edycja Fallouta 3 również w Polsce

Marek Grochowski, 3 lipca 2008, 10:01

O tym, że Fallout 3 doczeka się edycji kolekcjonerskiej, wiedzieliśmy już w kwietniu. Dzisiaj z kolei firma Cenega Poland, rodzimy dystrybutor produktu, potwierdziła oficjalnie, że najmłodsze dziecko studia Bethesda Softworks w wersji wzbogaconej o kilka gadżetów ukaże się także nad Wisłą - w wydaniu identycznym, co na Zachodzie.

Pierwsze grafiki z DC Comics Universe
Pierwsze grafiki z DC Comics Universe

Robert Duraj, 3 lipca 2008, 10:00

W Internecie ukazały się pierwsze obrazki i trailer, pochodzące z zapowiedzianej niedawno gry MMO DC Comics Universe, której produkcją zajmuje się firma Sony Online Entertainment.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (3 lipca 2008)

Przemysław Zamęcki, 3 lipca 2008, 09:34

W czwartek w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: premiera Persony, przygody Marker Mana, darmowy American McGee, nowa karcianka z Gwiezdnych Wojen, opóźnienie Socom: Confrontation i inne. Zapraszamy do lektury.

Studio Venom Games kończy działalność
Studio Venom Games kończy działalność

Marek Grochowski, 3 lipca 2008, 09:23

Założone w 2003 r. studio Venom Games niebawem zakończy swoją działalność – donosi serwis CVG. Zespół odpowiedzialny za przeniesienie na konsolę X360 FPS-a Prey oraz dostarczenie posiadaczom pierwszego Xboksa i PlayStation 2 gry Rocky: Legends zostanie rozwiązany pod koniec bieżącego miesiąca.

Kolorowe Diablo, lepsze Diablo
Kolorowe Diablo, lepsze Diablo

Marek Grochowski, 3 lipca 2008, 08:43

Jedną z głównych zmian, jakie wprowadzi do serii Diablo jej najnowsza część, będzie w pełni trójwymiarowa oprawa graficzna, która nie tylko wzbogaci produkt o różnorodne postacie i lokacje, ale nada też tytułowi całkiem inną stylistykę niż ta, z jakiej słynęły poprzednie odsłony sagi.