Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2008, 11:23

autor: Robert "ult" Duraj

Będzie remake Chrono Trigger na NDS

Koniec zamieszania wokół kultowego tytułu Chrono Trigger. Firma Square Enix wzięła sprawy w swoje ręce i zapowiedziała, że już niebawem zagramy w remake gry na NDS.

Koniec zamieszania wokół kultowego tytułu Chrono Trigger. Firma Square Enix wzięła sprawy w swoje ręce i zapowiedziała, że już niebawem zagramy w remake gry na NDS.

Wcześniejszą próbę wskrzeszenia hitu przez grupę Resurrection Games zablokowała firma Square Enix, roszcząca prawo do gry. Wczoraj jednak informowaliśmy o prawdopodobnym pojawieniu się tytułu - z dniem dzisiejszym koncern uciął wszelkie spekulacje, informując, że już w te wakacje ukaże się na NDS port Chrono Trigger – pierwowzór gry z 1995 roku przeznaczony był na konsolę SNES.

Remake, przygotowywany przez Square Enix nie będzie wprowadzał rewolucyjnych zmian audiowizualnych. Jak informują twórcy – najistotniejsze jest dla nich odpowiednie dostosowanie gry pod ekran dotykowy konsoli NDS i wykorzystanie jej możliwości technicznych – jak choćby połączenia WiFi.

Ponownie staniemy wraz z Crono, głównym bohaterem, w obliczu zła, chroniąc świat przed zbliżającą się apokalipsą - Chrono Trigger posiadać będzie kilka możliwych zakończeń tej historii. Gra charakteryzuje się specyficznym systemem walki, w którym stoper odlicza czas, przeznaczony na wykonanie sekwencji ciosów.

Square Enix nie określa dokładnej daty premiery, jedyna informacja, jaką posiadamy, to taka, iż jeszcze w te wakacje przyjdzie nam odświeżyć hit sprzed przeszło 10 lat. Gra przeznaczona będzie na konsolę Nintendo DS.

 

Będzie remake Chrono Trigger na NDS - ilustracja #1