Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 lipca 2008

Mass Effect w Polsce kilka dni wcześniej
Mass Effect w Polsce kilka dni wcześniej

Filip Grabski, 2 lipca 2008, 13:55

Wysoko oceniana, oczekiwana przez graczy kosmiczna erpegowa epopeja ze studia Bioware – Mass Effect, w wersji na PC trafi na polskie półki sklepowe 5 dni szybciej niż wcześniej zakładano.

Myst Online będzie wskrzeszony
Myst Online będzie wskrzeszony

Marek Grochowski, 2 lipca 2008, 11:45

Na początku lutego serwis GameTap poinformował, że z powodu niskich zysków, przynoszonych przez projekt Myst Online: Uru Live, rezygnuje całkowicie z jego wspierania i po dwóch miesiącach wyłączy serwery gry, kończąc definitywnie jej żywot. Producenci sieciowego Mysta, choć z opóźnieniem, zareagowali na tę decyzję i postanowili wziąć sprawy we własne ręce.

Nowa, ładniejsza wersja RuneScape
Nowa, ładniejsza wersja RuneScape

Dorota Drużko, 2 lipca 2008, 10:36

Według informacji, które podało wczoraj największe niezależne brytyjskie studio deweloperskie, Jagex, nowa wersja jej MMORPGa, nazwana RuneScape High Detail jest już gotowa. Jak tytuł wskazuje główną zmianą w stosunku do poprzedniczki jest ulepszenie oprawy graficznej.

Znamy pierwsze piosenki z Rock Band 2
Znamy pierwsze piosenki z Rock Band 2

Filip Grabski, 2 lipca 2008, 10:33

Wielkimi krokami nadchodzi sequel głównego konkurenta dla Guitar Hero na arenie rockandrollowych wymiataczy, a my znamy pierwsze 9 utworów, jakie przyjdzie nam zagrać.

Gears of War 2 będzie wyciskaczem łez?!
Gears of War 2 będzie wyciskaczem łez?!

Robert Duraj, 2 lipca 2008, 10:32

Bardzo często ocenia się gry, pod względem ich poziomu brutalności. Pracujący nad Gears of War 2 aktor Carlos Ferro, przedstawił zupełnie odmienny punkt widzenia.

Sprzedaż gier w USA generuje większe przychody niż filmy na DVD

Filip Grabski, 2 lipca 2008, 10:23

Dzieje się coś, co niedawno wydawało się zupełnie niemożliwe – rynek gier staje się lepiej zarabiającą odnogą rozrywki niż filmy.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (2 lipca 2008)

Przemysław Zamęcki, 2 lipca 2008, 09:53

W środę w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: druga młodość Chrono Triggera, Gamecock wchodzi w Steam, zapowiedzi wyścigów, golfa i samolocików, łatka do Battlefield: Bad Company, darmowy utwór dla posiadaczy Guitar Hero III i inne. Zapraszamy do lektury.

Kontrowersje wokół oprawy graficznej Diablo III
Kontrowersje wokół oprawy graficznej Diablo III

Dorota Drużko, 2 lipca 2008, 09:36

Chociaż oprawa graficzna Diablo III prezentuje się bardzo dobrze, wielu fanom serii nie przypadła do gustu. W sieci możemy znaleźć nawet petycję skierowaną do Blizzarda z prośbą o zmiany w tym aspekcie. Głównymi zarzutami pod adresem trójki są kreskówkowa stylistyka środowiska i postaci, przypominająca raczej świat Warcrafta niż starsze części Diablo.

Kolejna ekranizacja Resident Evil?
Kolejna ekranizacja Resident Evil?

Robert Duraj, 2 lipca 2008, 09:23

W jednym z wywiadów dla telewizji MTV, Paul Anderson wyjawił, iż są prowadzone rozmowy, dotyczące stworzenia kolejnej części filmu Resident Evil.

Microsoft stawia na X360

Marek Grochowski, 2 lipca 2008, 09:12

W ubiegłym tygodniu koncern Microsoft zarzekał się, że inicjatywa Games for Windows, jak i sam rynek PC, są dla niego bardzo istotne i w dalszym ciągu zamierza je rozwijać, tworząc w ten sposób konkurencję dla branży konsolowej. Jak się jednak okazuje, punkt widzenia giganta z Redmond ulega zmianie, gdy w grę wchodzi jego własny next-gen, Xbox 360.

Blizzard pracuje nad kolejną grą
Blizzard pracuje nad kolejną grą

Marek Grochowski, 2 lipca 2008, 08:30

Po tym, jak w minioną sobotę Blizzard Entertainment zaanonsował trzecią odsłonę Diablo, wydawało się, że w jego siedzibie powstają równocześnie jeszcze tylko dwa projekty - World of Warcraft: Wrath of the Lich King oraz StarCraft 2. Wszystko wskazuje jednak na to, że firma pracuje nad kolejną grą.