Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2008, 09:36

autor: vampire

Kontrowersje wokół oprawy graficznej Diablo III

Chociaż oprawa graficzna Diablo III prezentuje się bardzo dobrze, wielu fanom serii nie przypadła do gustu. W sieci możemy znaleźć nawet petycję skierowaną do Blizzarda z prośbą o zmiany w tym aspekcie. Głównymi zarzutami pod adresem trójki są kreskówkowa stylistyka środowiska i postaci, przypominająca raczej świat Warcrafta niż starsze części Diablo.

Chociaż oprawa graficzna Diablo III prezentuje się bardzo dobrze, wielu fanom serii nie przypadła do gustu. W sieci możemy znaleźć nawet petycję skierowaną do Blizzarda z prośbą o zmiany w tym aspekcie. Głównymi zarzutami pod adresem trójki są kreskówkowa stylistyka środowiska i postaci, przypominająca raczej świat Warcrafta niż starsze części Diablo, kolorowe, pełne roślin lasy, oraz zbyt duże, nierealistyczne elementy uzbrojenia. Według ludzi, którzy petycję napisali w poprzednich odsłonach mieliśmy do czynienia z gotyckim klimatem i realistycznie przedstawianym światem. Poniżej kilka zmodyfikowanych przez fanów screenshotów pokazujących, w jakim kierunku powinna pójść ekipa Blizzarda:

Kontrowersje wokół oprawy graficznej Diablo III  - ilustracja #1
Kontrowersje wokół oprawy graficznej Diablo III  - ilustracja #2

Cóż, o gustach się nie dyskutuje, prawdą jest, że istotnie stylistyka odbiega od pierwszej i drugiej części, jednak z drugiej strony osoby te nie są całkiem obiektywne. Przesadą jest zwłaszcza uznawanie oprawy tamtych gier za zupełnie realistyczną. Również jeśli chodzi o ciężki gotycki klimat, to o ile w przypadku jedynki można się z tym zupełnie zgodzić, to chociażby o drugim akcie w Diablo II powiedzieć tego nie można.

Ci, którym jednak wygląd Diablo III także nie przypadł do gustu mogą podpisać omawianą petycję.