Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2008, 09:34

autor: Przemysław Zamęcki

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (3 lipca 2008)

W czwartek w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: premiera Persony, przygody Marker Mana, darmowy American McGee, nowa karcianka z Gwiezdnych Wojen, opóźnienie Socom: Confrontation i inne. Zapraszamy do lektury.

W czwartek w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: premiera Persony, przygody Marker Mana, darmowy American McGee, nowa karcianka z Gwiezdnych Wojen, opóźnienie Socom: Confrontation i inne. Zapraszamy do lektury.

Persona 4

Persona jest dość utytułowaną serią erpegów, szczególnie w Japonii, gdzie każda z kolejnych części cieszy się sporym powodzeniem wśród klientów. Jest to też seria nietuzinkowa i kontrowersyjna. W poprzedniej odsłonie bohaterowie główni w trakcie walki na przykład notorycznie popełniali samobójstwa przystawiając sobie do skroni lufę pistoletu i pociągając za spust. Taka konwencja. Na 10 lipca zaplanowano w Japonii premierę Persona 4 w wersji na konsolę PlayStation 2. W związku z tym w ostatnim numerze magazynu o grach Famitsu pojawiła się recenzja, która temu tytułowi przyznała notę 33/40 punktów. W tym samym numerze pojawiły się także recenzje God of War: Chains of Olympus (36/40) i Kane & Lynch (29/40).

Marker Man Adventures

Marker Man będzie poszukiwał swego najlepszego przyjaciela, Doodle Doga, w grze firmy Glyphic Entertainment zatytułowanej Marker Man Adventures. Ten przeznaczona na konsolkę Nintendo DS tytuł, zawierać będzie 150 scrollowanych światów, w których nie zabraknie najróżniejszych zagadek do rozwiązania. Od konieczności narysowania stylusem prostych kształtów do tworzenia nieco bardziej skomplikowanych maszyn, które pomogą Marker Manowi w poszukiwaniach. Data premiery to początek przyszłego roku. Wydawcą jest Majesco Entertainment.

Venture Arctic

Firmy Brighter Minds Media i Pocketwatch Games zapowiedziały na lipiec sklepową premierę gry Venture Arctic. Przy jej pomocy gracze mogą stworzyć na wirtualnej Alasce miniaturowy ekosystem pełen niedźwiedzi polarnych, wielorybów, karibu, wilków itd. W chwili obecnej program dostępny jest wyłącznie w cyfrowej dystrybucji.

Combat Arms

Rozpoczęły się otwarte beta testy sieciowej strzelaniny zatytułowanej Combat Arms. Jedynym wymaganiem koniecznym do przyłączenia się do zabawy jest pobranie klienta gry. Można to uczynić chociażby stąd.

Trauma Center: Under the Knife 2

Wczoraj odbyła się amerykańska premiera gry Trauma Center: Under the Knife 2. Jeżeli ktoś z Was ma ochotę zostać w przyszłości chirurgiem lub chociaż lubi oglądać filmy w stylu Na dobre i na lepsze czy Szpital po paru feriach, to być może dzięki temu dziełu znajdzie nowe powołanie. Skalpele w dłoń… to znaczy stylusy w dłoń, bowiem Under the Knife 2 przeznaczona jest dla Nintendo DS. Kiedy premiera europejska? Nie wiadomo.

Star Wars Galaxies

LucasArts zapowiedziało cyfrową karciankę kolekcjonerską Star Wars Galaxies Trading Card Game przeznaczoną dla subskrybentów gry MMORPG Star Wars: Galaxies. Co miesiąc otrzymają oni pięć darmowych booster packów, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby za gotówkę mogli dokupić ich więcej.

American McGee’s Grimm

American McGee lubi zaskakiwać. Tym razem bardzo dobrą informacją dla fanów jego twórczości jest fakt premiery 31 lipca tego roku pierwszego odcinka gry American McGee’s Grimm. To jednak nie wszystko, bowiem okazuje się, że przez pierwsze dwadzieścia cztery godziny po udostępnieniu zarówno epizodu pierwszego, jak i każdego kolejnego, będzie go można pobrać z Internetu całkowicie za darmo. Przynajmniej w przypadku serwisu GameTap, a więc Polacy będą musieli obejść się smakiem. Choć trzeba przyznać, że to niezły sposób na promocję.

Halo

We wrześniu w amerykańskich sklepach pojawi się gra planszowa, której akcja rozgrywa się w uniwersum Halo. Jak na porządny produkt przystało gracze będą mogli przejąć dowodzenie zarówno nad siłami Covenantów, jak i UNSC Marine. No i nie zabraknie na pewno Master Chiefa. Ciekawostką będzie dodawana do zestawu płyta DVD, na której znajdą się niepublikowane wcześniej materiały dotyczące całej serii.

Sony

Jeżeli wierzyć indyjskiemu wydaniu The Economic Times, Sony zamierza przed końcem października tego roku wprowadzić na rynek kolejną wersję PlayStation 2. Niestety, zasilacz pozostanie na zewnątrz. Premiera nowego hardware miałaby odbyć się jednocześnie w Indiach i Europie.

Socom: Confrontation

Posiadacze PlayStation 3 będą niestety musieli nieco dłużej, niż wcześniej zakładano poczekać na sieciową strzelaninę Socom: Confrontation. Na oficjalnej stronie programu pojawiła się bowiem notka informująca o opóźnieniu premiery do 14 października. Powodem jest po prostu zbyt entuzjastycznie przyjęte wcześniej założenie, że ekipa wyrobi się z pracą na czas. Więcej o Socom: Confrontation dowiemy się na tegorocznym E3.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

StoneAge 2

Resistance 2

Crysis: Warhead

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Dead Space – Z dziennika developera #4

Vampire Rain: Altered Species

Way of the Sword

Rise of the Argonauts – Bogowie #1

Rise of the Argonauts – Bogowie #2

Mass Effect – wersja PL

King’s Bounty: The Legend – Tales from Endoria: Episode 1

King’s Bounty: The Legend – Tales from Endoria: Episode 2

Przemysław Zamęcki

Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

więcej

gry