Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka StoneAge 2 (PC)
OkładkaStoneAge 2 (PC)

StoneAge 2 PC

StoneAge 2 jest barwną, humorystyczną grą z gatunku MMORPG, stworzoną przez japońską grupę developerską DigiPark i oferowaną w Europie za darmo dzięki staraniom niemieckiej firmy Frogster Interactive.

RPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

StoneAge 2 Premiera PC

15sierpnia2008

producent: DigiPark Inc. wydawca: Frogster Interactive Pictures AG Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

StoneAge 2 jest barwną, humorystyczną grą z gatunku MMORPG, stworzoną przez japońską grupę developerską DigiPark i oferowaną w Europie za darmo dzięki staraniom niemieckiej firmy Frogster Interactive. Program wyróżnia się przede wszystkim wysoką przystępnością rozgrywki, oryginalnością świata przedstawionego (tytułowa era kamienia łupanego) oraz kolorową, rysunkową oprawą graficzną 2D (rzut izometryczny).

Przygody w prehistorycznej erze zaczynamy od stworzenia naszego wirtualnego odpowiednika (tudzież odpowiedniczki – w sumie 12 postaci do wyboru) i zapoznania się z podstawowymi regułami zabawy. Szybko przekonujemy się, iż świat gry pełen jest fantastycznych stworzeń, tajemniczych duchów i przedstawicieli gatunków zwierząt rodem z epoki jurajskiej. Interakcja z napotkanymi istotami należy do podstawowych atrakcji StoneAge 2, i bynajmniej nie zawsze musi się ona ograniczać do bezpardonowej walki do ostatniej kropli krwi. Omawiany tytuł cechuje się bowiem niezwykle rozbudowanym systemem zdobywania i rozwijania zwierzęcych towarzyszy, gwarantującym potencjalnym graczom wielkie możliwości w kwestii zaprzyjaźniania się z elementami lokalnej fauny. Autorzy stworzyli w sumie niemal 200 kreaturek, które mogą wspierać nas w codziennej wędrówce i wraz z nami zdobywać doświadczenie oraz uczyć się nowych umiejętności. Kreatywność, dyscyplina i regularny trening szybko pozwolą nam na wyhodowanie unikatowego stworka o charakterystycznych dla siebie własnościach, a gdy już nacieszymy się jednym stworzonkiem, możemy przystąpić do tresowania innego, np. pochodzącego z zupełnie innego środowiska czy wyróżniającego się kompletnie odmiennym zestawem talentów. Całość pozytywnie wpływa na atrakcyjność i żywotność rozgrywki, opiera się bowiem na sprawdzonej idei opiekuńczo-wychowawczej, popularnej także wśród gier typu MMORPG (vide Myth War).

Oczywiście, omawiana pozycja nie została pozbawiona tradycyjnych elementów sieciowego RPG. Postacie graczy mają możliwość aktywnego angażowania się w życie lokalnych społeczności (włączając w to możliwość tworzenia gildii i redagowania blogów), handlowania, wynajdywania i wydobywania różnego rodzaju surowców i materiałów czy też uczestnictwa w turowych, taktycznych walkach z wrogo nastawionymi mieszkańcami świata przedstawionego (włącznie z PvP i systemem specjalnych turniejów). Istotną rolę odgrywa motyw współpracy z innymi graczami – większość czynności możemy wykonywać wspólnymi siłami, pomnażając w ten sposób efekty naszych inicjatyw. Zawsze warto więc pozostawać w dobrych stosunkach z pozostałymi graczami i współpracować, gdyż może to zaowocować znacznie milszą, przyjemniejszą rozgrywką. Warto także zauważyć, iż StoneAge 2 jest dostępny całkowicie za darmo, zaś sama zabawa nie wymaga uiszczania jakichkolwiek opłat – serwery są w pełni utrzymywane ze sprzedaży dodatkowych przedmiotów premium, które nabywamy za prawdziwą walutę. Co więcej, dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym i nieskomplikowanym zasadom, gra może okazać się atrakcyjna dla bardzo szerokiego grona użytkowników, wliczając w to młodszych graczy i przedstawicielki płci pięknej.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 5.1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe StoneAge 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

StoneAge 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP