Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360
Okładka Halo Wars (X360)

Halo Wars X360

Poboczna odsłona flagowej serii strzelani, przenosząca dobrze znane uniwersum cyklu Halo w realia typowej strategii czasu rzeczywistego.

Strategiczne | science fiction | RTS | kooperacja | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Halo Wars (X360)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

26lutego2009

27lutego2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Halo Wars to strategia czasu rzeczywistego, stworzona w oparciu o legendarny świat gier Halo – jednych z najlepszych, epickich strzelanin FPP. Grę opracował zespół Ensemble Studios, twórcy serii Age of Empires.

W grze przejmujemy kontrolę nad kosmicznym niszczycielem "Spirit of Fire" i oddziałem ludzi wchodzącym w skład armii określanej mianem UNSC. Stajemy w szranki z przeważającymi siłami przybyszów z obcej planety, znanych jako Covenanci. Akcja Halo Wars została umiejscowiona przed wydarzeniami opowiedzianymi w pierwszej odsłonie Halo i skupia się na pierwszej wielkiej bitwie toczonej pomiędzy ludźmi a najeźdźcami na planecie Harvest. Wszystkie wydarzenia rozgrywają się w ciągu jednego roku.

Walki toczone są m.in. na ziemi oraz w powietrzu. Bierze w nich udział kilkadziesiąt różnorakich jednostek obdarzonych niekonwencjonalnymi umiejętnościami – większość z nich pojawiało się już w grach z serii Halo, choćby charakterystyczne pojazdy znane jako Warthog. Nawet poszczególne bronie wyglądają i brzmią tak samo jak w FPS-ach opracowanych przez studio Bungie.

Sterowanie jest intuicyjne, bo zostało stworzone wyłącznie z myślą o padzie – większość opcji jest po prostu przypisana do poszczególnych przycisków. Wątek ekonomiczny istnieje, choć nie jest wyjątkowo rozbudowany, bo to dynamika starć jest jednym z największych atutów Halo Wars. Podobnie jak oprawa graficzna oraz wysokiej jakości efekty dźwiękowe. Pompatyczna, typowa dla serii Halo muzyka, sprawuje się idealnie w warunkach bojowych i udanie zagrzewa do walki z przybyszami z kosmosu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 390 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 176 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 259,90 PLN

Wymagania sprzętowe Halo Wars

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • dodatkowo (X360): link-kabel
Halo Wars - recenzja gry
Halo Wars - recenzja gry

Recenzja 23 lutego 2009, 14:50

Jak widać, wszystko sprowadza się do używania czterech, może pięciu guzików. W tej grze nie ma potrzeby bawić się w wysublimowane strategie – tutaj liczy się zbudowanie armii, ulepszenie jej i zmiażdżenie przeciwnika. Jeśli uprzemy się stosować skomplikowane taktyki, to dostaniemy przysłowiowej nerwicy. W czasie walki bardzo trudno wybrać poszczególne jednostki, nie ma możliwości wydania odpowiednich rozkazów małym grupkom, a o zaawansowanym dzieleniu armii najlepiej zapomnieć. Sterowanie jest zbyt mało precyzyjne i zbyt mało rozbudowane. Najlepiej odłączyć myślenie strategiczne, wybrać wszystkie jednostki, jakie tylko mamy na mapie i wykonać efektowny rush na wroga.