Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360
Okładka Halo Wars (X360)
OkładkaHalo Wars (X360)

Halo Wars X360

Poboczna odsłona flagowej serii strzelani, przenosząca dobrze znane uniwersum cyklu Halo w realia typowej strategii czasu rzeczywistego.

Strategiczne | science fiction | RTS | kooperacja | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Halo Wars Premiera X360

26lutego2009

pudełko PL

27lutego2009

producent: Ensemble Studios wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: Microsoft sp. z o.o. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Halo Wars to strategia czasu rzeczywistego, stworzona w oparciu o legendarny świat gier Halo – jednych z najlepszych, epickich strzelanin FPP. Grę opracował zespół Ensemble Studios, twórcy serii Age of Empires.

W grze przejmujemy kontrolę nad kosmicznym niszczycielem "Spirit of Fire" i oddziałem ludzi wchodzącym w skład armii określanej mianem UNSC. Stajemy w szranki z przeważającymi siłami przybyszów z obcej planety, znanych jako Covenanci. Akcja Halo Wars została umiejscowiona przed wydarzeniami opowiedzianymi w pierwszej odsłonie Halo i skupia się na pierwszej wielkiej bitwie toczonej pomiędzy ludźmi a najeźdźcami na planecie Harvest. Wszystkie wydarzenia rozgrywają się w ciągu jednego roku.

Walki toczone są m.in. na ziemi oraz w powietrzu. Bierze w nich udział kilkadziesiąt różnorakich jednostek obdarzonych niekonwencjonalnymi umiejętnościami – większość z nich pojawiało się już w grach z serii Halo, choćby charakterystyczne pojazdy znane jako Warthog. Nawet poszczególne bronie wyglądają i brzmią tak samo jak w FPS-ach opracowanych przez studio Bungie.

Sterowanie jest intuicyjne, bo zostało stworzone wyłącznie z myślą o padzie – większość opcji jest po prostu przypisana do poszczególnych przycisków. Wątek ekonomiczny istnieje, choć nie jest wyjątkowo rozbudowany, bo to dynamika starć jest jednym z największych atutów Halo Wars. Podobnie jak oprawa graficzna oraz wysokiej jakości efekty dźwiękowe. Pompatyczna, typowa dla serii Halo muzyka, sprawuje się idealnie w warunkach bojowych i udanie zagrzewa do walki z przybyszami z kosmosu.

Ostatnia modyfikacja 1 września 2008

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 399 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 176 głosów czytelników.

Halo Wars cena w dniu premiery: 259,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Halo Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Halo Wars Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • dodatkowo (X360): link-kabel