Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 października 2011, 14:44

autor: Olek

Nowe wieści o filmie na podstawie serii Halo

Francuski wydawca książki Halo: Cryptum ujawnił, że w 2012 roku do kin wejdzie filmowa adaptacja trylogii Grega Beara, której akcja osadzona została w doskonale znanym graczom uniwersum serii Halo. Ekranizacją zajmuje się wytwórnia DreamWorks, a swój udział w projekcie ma Steven Spielberg.

Kinowa adaptacja popularnego, zwłaszcza wśród użytkowników konsoli Xbox 360, cyklu Halo zagości na dużym ekranie w przyszłym roku. Tak wynika z informacji prasowych, jakie pojawiły się wraz z premierą książki Halo: Cryptum we francuskich księgarniach. Trylogia autorstwa Grega Beara (laureata nagród Hugo i Nebula) posłuży za kanwę scenariusza filmu, który nakręci wytwórnia DreamWorks. W projekt zaangażowany jest także Steven Spielberg.

Doniesienia o filmie z akcją osadzoną w uniwersum serii Halo pojawiają się regularnie od 2006 roku. Z kinowym obrazem próbowano już wiązać nazwiska wielu hollywoodzkich tuzów, w tym chociażby Petera Jacksona (trylogia Władca Pierścieni, King Kong), Aleksa Garlanda (28 dni później) i Neilla Blomkampa (Dystrykt 9). W październiku ubiegłego roku serwis Vulture poinformował jednak, że dotychczasowe starania wytwórni filmowych Fox i Universal spełzły na niczym, a ekranizacją stworzonego przez studio Bungie Software cyklu gier wideo zajmie się powiązana ze Stevenem Spielbergiem firma DreamWorks Pictures.

Nowe wieści o filmie na podstawie serii Halo - ilustracja #1

Potwierdza to wzmianka w notce prasowej opublikowanej przy okazji francuskiej premiery książki Halo: Cryptum, na końcu której zamieszczono informację o powstającej filmowej adaptacji. Spostrzegawczy fani od razu zwrócili uwagę na datę 2012 i nazwisko Stevena Spielberga.

Póki co, mając na uwadze wcześniejsze przecieki na temat ekranizacji serii Halo, rewelacje podane przez francuskiego wydawcę radzimy traktować z dużą ostrożnością. Jeżeli nie są one jedynie pobożnymi życzeniami, to już wkrótce powinniśmy doczekać się oficjalnej zapowiedzi filmu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.