Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Halo: Combat Evolved Anniversary (X360)
OkładkaHalo: Combat Evolved Anniversary (X360)

Halo: Combat Evolved Anniversary X360

Uwspółcześniony remake legendarnej strzelaniny Halo: Combat Evolved, przygotowany z okazji dziesiątej rocznicy premiery gry na konsoli Xbox.

Akcji | FPP | science fiction | Kinect | FPS | reedycje/remastery/remaki | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Halo: Combat Evolved Anniversary Premiera X360

15listopada2011

pudełko PL

15listopada2011

producent: 343 Industries wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: Microsoft sp. z o.o. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Halo: Combat Evolved Anniversary

BioShock Infinite

Halo 4

Crysis 2

Halo Combat Evolved Anniversary to remake pierwszej części popularnego cyklu FPS-ów stworzony z okazji jego dziesiątej rocznicy. Pierwowzór zapoczątkował jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek początku XXI wieku i wyznaczył zupełnie nowe standardy w wielu aspektach rozgrywki w pierwszoosobowych strzelaninach. Dostosowaniem tej reedycji do najnowszych standardów zajęło się studio 343Industries.

Akcja gry rozgrywa się w przyszłości, gdy trwa konflikt między ludźmi a federacją obcych ras o nazwie Covenant. Wcielamy się w Master Chiefa – futurystycznego żołnierza noszącego potężny pancerz, zdolnego przeciwstawić się przeważającym siłom wroga. Historia rozpoczyna się od ataku Covenantów na statek kosmiczny, na którym przebywa główny bohater. Po szybkiej ewakuacji i rekonesansie okazuje się, że obcy wykryli tajemniczą strukturę znaną jako Halo. Wkrótce dowiadujemy się, że może ona zostać wykorzystana jako broń masowej zagłady. Naszym głównym zadaniem jest zatem powstrzymanie agresorów przed jej przejęciem.

W czasie zabawy zwiedzamy różnorodne i stosunkowo rozległe lokacje. Wielokrotnie przemierzamy wnętrza rozbudowanych kompleksów, ale nie brakuje też otwartych terenów – od tych mocno zalesionych po śnieżne etapy. Wzorem oryginału, w jednej chwili możemy trzymać ze sobą tylko dwa rodzaje broni oraz granaty, a stan naszego pancerza jest odnawiany, gdy nie otrzymujemy żadnych obrażeń. Potyczki z przeciwnikami są niezwykle emocjonujące dzięki bardzo dobrej sztucznej inteligencji.

Oprawa graficzna została przystosowana do najnowszych standardów. Poszczególne lokacje stworzono na podstawie swoich klasycznych odpowiedników, ale dzięki zastosowaniu nowoczesnego silnika wykorzystanego w Halo: Reach, całość wygląda o wiele lepiej i bardziej sugestywnie. Kampanię możemy przejść razem ze znajomym przez Xbox Live.

W każdej chwili mamy możliwość przełączenia się pomiędzy nową oprawą graficzną, a wersją oryginalną, co stwarza doskonałą możliwość do porównania, jak przez te dziesięć lat zmieniły się standardy. Ta sama możliwość dotyczy warstwy dźwiękowej gry - na krążku została umieszczona zarówno wersja oryginalna muzyki, jak i zremasterowana.

W grze znajduje się także sześć odrestaurowanych mapek multiplayer, które działaja juz jednak na zasadach Halo: Reach i jeżeli posiadamy również tamtą grę, w pełni się z nia zintegrują.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 298 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Halo: Combat Evolved Anniversary cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Halo: Combat Evolved Anniversary

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.