Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Halo: Combat Evolved Anniversary (X360)

Halo: Combat Evolved Anniversary X360

Uwspółcześniony remake legendarnej strzelaniny Halo: Combat Evolved, przygotowany z okazji dziesiątej rocznicy premiery gry na konsoli Xbox.

Akcji | FPP | science fiction | Kinect | FPS | reedycje/remastery/remaki | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Halo: Combat Evolved Anniversary (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

15listopada2011

15listopada2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Halo Combat Evolved Anniversary to remake pierwszej części popularnego cyklu FPS-ów stworzony z okazji jego dziesiątej rocznicy. Pierwowzór zapoczątkował jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek początku XXI wieku i wyznaczył zupełnie nowe standardy w wielu aspektach rozgrywki w pierwszoosobowych strzelaninach. Dostosowaniem tej reedycji do najnowszych standardów zajęło się studio 343Industries.

Akcja gry rozgrywa się w przyszłości, gdy trwa konflikt między ludźmi a federacją obcych ras o nazwie Covenant. Wcielamy się w Master Chiefa – futurystycznego żołnierza noszącego potężny pancerz, zdolnego przeciwstawić się przeważającym siłom wroga. Historia rozpoczyna się od ataku Covenantów na statek kosmiczny, na którym przebywa główny bohater. Po szybkiej ewakuacji i rekonesansie okazuje się, że obcy wykryli tajemniczą strukturę znaną jako Halo. Wkrótce dowiadujemy się, że może ona zostać wykorzystana jako broń masowej zagłady. Naszym głównym zadaniem jest zatem powstrzymanie agresorów przed jej przejęciem.

W czasie zabawy zwiedzamy różnorodne i stosunkowo rozległe lokacje. Wielokrotnie przemierzamy wnętrza rozbudowanych kompleksów, ale nie brakuje też otwartych terenów – od tych mocno zalesionych po śnieżne etapy. Wzorem oryginału, w jednej chwili możemy trzymać ze sobą tylko dwa rodzaje broni oraz granaty, a stan naszego pancerza jest odnawiany, gdy nie otrzymujemy żadnych obrażeń. Potyczki z przeciwnikami są niezwykle emocjonujące dzięki bardzo dobrej sztucznej inteligencji.

Oprawa graficzna została przystosowana do najnowszych standardów. Poszczególne lokacje stworzono na podstawie swoich klasycznych odpowiedników, ale dzięki zastosowaniu nowoczesnego silnika wykorzystanego w Halo: Reach, całość wygląda o wiele lepiej i bardziej sugestywnie. Kampanię możemy przejść razem ze znajomym przez Xbox Live.

W każdej chwili mamy możliwość przełączenia się pomiędzy nową oprawą graficzną, a wersją oryginalną, co stwarza doskonałą możliwość do porównania, jak przez te dziesięć lat zmieniły się standardy. Ta sama możliwość dotyczy warstwy dźwiękowej gry - na krążku została umieszczona zarówno wersja oryginalna muzyki, jak i zremasterowana.

W grze znajduje się także sześć odrestaurowanych mapek multiplayer, które działaja juz jednak na zasadach Halo: Reach i jeżeli posiadamy również tamtą grę, w pełni się z nia zintegrują.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 283 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do Halo: Combat Evolved Anniversary

Klasyfikacja PEGI Halo: Combat Evolved Anniversary

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Dziesięć lat Master Chiefa - recenzja gry Halo: Combat Evolved Anniversary
Dziesięć lat Master Chiefa - recenzja gry Halo: Combat Evolved Anniversary

Recenzja 5 grudnia 2011, 11:16

Miejscowemu zgłupieniu poddała się także inteligencja towarzyszących nam od czasu do czasu marines. Potrafią blokować sobie nawzajem przejścia czy biegać dookoła bez sensu. Zwykle są jednak dość skuteczni w walce. Gra nie ustrzegła się także kilku pomniejszych błędów – na przykład wejście na głębszą wodę skutkuje podziwianiem mało atrakcyjnych podwodnych widoków i w rezultacie koniecznością restartu.