Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2014, 14:30

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Halo: The Master Chief Collection – cztery części Halo na XONE?

Według niepotwierdzonych jeszcze plotek, w tym roku na konsolę Xbox One trafi zestaw pierwszych czterech głównych odsłon cyklu Halo. Gry zostaną gruntowanie odświeżone i przystosowane do pracy z wysokimi rozdzielczościami. Pakiet ma przygotować graczy na premierę piątej odsłony przygód Master Chiefa w 2015 roku.

Kolekcja przygotuje graczy do kolejnego rozdziału przygód Master Chiefa

Wczoraj Microsoft oficjalnie potwierdził, że piąta odsłona serii Halo trafi do sprzedaży dopiero jesienią 2015 roku. Równocześnie producenci zapewnili, że na fanów marki ma czekać w tym roku niespodzianka, ale dotyczące jej szczegóły zostaną ujawnione dopiero na zbliżających się targach E3. Być może będzie nią Halo: The Master Chief Collection, zestaw czterech pierwszych części Halo, które zostaną odświeżone i przystosowane do współpracy z Xboksem One.

O kompilacji poinformował jako pierwszy serwis Engadget, powołując się na anonimowe źródła informacji. Według dziennikarzy witryny, kolekcja ma przygotować graczy do kolejnego rozdziału przygód Master Chiefa, przypominając jego dotychczasowe losy. Oznacza to, że prawie na pewno nie będzie zawierać spin-offów, niezwiązanych bezpośrednio z głównym wątkiem fabularnym, takich jak Halo: Reach, Halo 3: ODST czy Halo Wars.

Nad stworzeniem nowych wersji gier mają pracować najprawdopodobniej deweloperzy ze studia Saber Interactive, które w 2012 roku stworzyło odświeżoną, rocznicową edycję Halo: Combat Evolved Anniversary na Xboksa 360. Przypuszczenia te wydaje się potwierdzać fakt, że zespół już od jakiego czasu zajmuje się tajemniczym projektem na Xboksa One.

Oczywiście na razie nie wiemy w jakiej formie zostanie wydana kompilacja, ale można obstawiać, że będzie dostępna w wersji cyfrowej jak i pudełkowej (objętość Blu-ray pozwoli zmieścić wszystkie tytuły na jednej płycie). Najwięcej pracy twórcy będą mieli z drugą odsłoną serii, która do tej pory nie doczekała się żadnego poważnego faceliftingu. Od nowych wersji gier będziemy mogli zapewne oczekiwać lepszych tekstur, wydajności, a także licznych dodatków i bonusów interesujących dla weteranów Halo.

Od czasu premiery pierwszej części Halo na konsoli Xbox w 2002 roku, cykl stał się jedną z najbardziej dochodowych serii w historii branży gier. Przez lata uniwersum gry było sukcesywnie rozszerzane dzięki sequelom, komiksom, książkom i filmom, a także zaangażowaniu fanów. Master Chief, odziany w charakterystyczny zielony pancerz i hełm zasłaniający całą twarz, dzięki zdobytej z czasem popularności stał się jedną z nowych ikon amerykańskiej popkultury i gamingu. Halo przyczyniło się też w ogromnym stopniu do spopularyzowania FPS-ów i rozgrywek multiplayer wśród konsolowych graczy, czego efekty obserwujemy po dziś dzień także na pecetowym podwórku.

  1. Oficjalna strona serii Halo