Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2014, 13:38

autor: Góral

Halo 5: Guardians zapowiedziane. Gra ukaże się jesienią 2015 roku

Studio 343 Industries zapowiedziało grę Halo 5: Guardians. Nie podzielono się zbyt wielką ilością informacji, ale wyjawiono, że tytuł wykorzysta zupełnie nowy silnik, a jego premiera odbędzie się jesienią 2015 roku na konsoli Xbox One. Dodatkowo poinformowano, że podczas tegorocznych targów E3 zostanie ujawniony projekt, który pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

Bonnie Ross, dyrektor generalny studia 343 Industries, zapowiedziała grę Halo 5: Guardians na konsolę Xbox One. Tytuł pierwotnie został ujawniony na konferencji firmy Microsoft podczas targów E3 w 2013 roku, jednak do teraz wydawca i deweloper skrzętnie skrywali wszystkie informacje. Dziś również nie wyjawiono ich zbyt wiele, jednak dowiedzieliśmy się, że gra otrzyma serwery dedykowane i wykorzysta zupełnie nowy silnik, który sprawi, że produkcja działać będzie w 60 klatkach na sekundę oraz pozwoli „stworzyć światy i doświadczenia godne miana nowej generacji”. Halo 5: Guardians ma pokazać prawdziwy kunszt twórców i być tym, czego pragną fani serii. Tytuł ukaże się na rynku jesienią 2015 roku.

Halo 5: Guardians kolejna odsłoną serii Halo. - Halo 5: Guardians zapowiedziane. Gra ukaże się jesienią 2015 roku - wiadomość - 2014-05-16
Halo 5: Guardians kolejna odsłoną serii Halo.

Co ciekawe, fani marki Halo mogą również wyczekiwać czegoś zaplanowanego na bieżący rok, ale nie zdradzono co to będzie. W zamieszczonym tekście napisano jedynie:

„Przekażemy Wam więcej informacji dotyczących naszych tegorocznych planów podczas Xbox E3 2014 Media Briefing 9 czerwca i jesteśmy pewni, że fani Halo będą bardzo podekscytowani…”

Niestety to właściwie wszystko, co obecnie wiadomo. Poinformowano jednak, że w przyszłym roku oprócz premiery Halo 5: Guardians doczekamy się także debiutu serialu telewizyjnego Halo, współtworzonego przez Stevena Spielberga – jednego z najsłynniejszych reżyserów w dziejach kina.

Halo 5: Guardians zapowiedziane. Gra ukaże się jesienią 2015 roku - ilustracja #3Halo to jedna z najpopularniejszych marek gier wideo i oczko w głowie firmy Microsoft. Seria została zapoczątkowana w 2001 roku przez Halo: Combat Evolved na konsolę Xbox. W późniejszych latach na rynku pojawiały się kolejne odsłony kosmicznej strzelanki, a także projekty poboczne, w tym strategia Halo Wars oraz Halo: Spartan Assault – gra akcji z rozgrywką obserwowaną z widoku izometrycznego.