Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2014, 13:17

autor: Draug

Dota 2 – 5 milionów USD w puli turnieju The International 2014

Zaledwie w ubiegłym tygodniu tygodniu firma Valve rozpoczęła sprzedaż Kompendium – specjalnego przedmiotu w grze Dota 2, którego zakup zwiększa pulę nagród turnieju The International 2014 – a kwota przeznaczona na wygrane przekroczyła już 5 milionów dolarów. Tym samym Valve pobiło własny e-sportowy rekord.

Dota 2 w skrócie:
  • Producent: Valve Software
  • Gatunek: MOBA oparta na modelu free-to-play
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Termin premiery: 9 lipca 2013

Niecały tydzień temu informowaliśmy Was, że firma Valve Software rozpoczęła sprzedaż Kompendium (ang. The Compendium). Mowa tu o specjalnym przedmiocie do gry Dota 2, który ma bezpośredni związek ze zbliżającym się turniejem The International 2014, zaplanowanym na lipiec bieżącego roku. Produkt kosztuje 7,19 euro (w przeliczeniu ok. 30 zł), a 25 procent przychodu z jego sprzedaży deweloper przekazuje do puli nagród wymienionych mistrzostw. Jak wspomniano, minął dopiero tydzień, tymczasem licznik pieniędzy na stronie turnieju już przekroczył 5 milionów dolarów. Tym samym w ciągu zaledwie siedmiu dni prawie dwukrotnie przebito całkowitą pulę nagród ubiegłorocznej edycji The International, wynoszącą 2,87 miliona dolarów (dotychczasowy rekord w dziejach e-sportu!), a do końca zbiórki pozostało jeszcze kilka tygodni.

Wygląda na to, że Valve na długo pozostanie rekordzistą, jeśli chodzi o największą pulę nagród w pojedynczym e-sportowym turnieju. - Dota 2 – 5 milionów dolarów w puli nagród turnieju The International 2014 po tygodniu sprzedaży Kompendium - wiadomość - 2014-05-16
Wygląda na to, że Valve na długo pozostanie rekordzistą, jeśli chodzi o największą pulę nagród w pojedynczym e-sportowym turnieju.

Przypomnijmy, że posiadanie Kompendium daje określone korzyści – jest to swego rodzaju interaktywny program, pozwalający śledzić na bieżąco informacje z turnieju, zbierać cyfrowe karty zawodników czy obstawiać mecze, typując poszczególne drużyny. Ponadto korzystanie z omawianego przedmiotu nagradza nas specjalnymi punktami, za które odblokowujemy jego nowe funkcje.

Co ciekawe, oprócz tego wszyscy właściciele Kompendium są nagradzani różnorodnymi bonusami, uzależnionymi od całkowitej liczby pieniędzy, która trafiła na konto The International. Dotychczas osiągnięte „progi finansowe” dały graczom m.in. skórki, skarby, dodatkowe tryby gry i rozszerzoną ścieżkę dźwiękową, a w przyszłości czekają ich także nowe efekty środowiskowe na mapie i inne upominki.

Na koniec przypominam, że turniej The International 2014 odbędzie się w dniach 18-21 lipca bieżącego roku w Seattle. Niestety, wszyscy, którzy mają nadzieję zobaczyć rozgrywki na żywo, będą musieli obejść się smakiem, jako że bilety na mistrzostwa zostały wyprzedane w ciągu zaledwie godziny od ich udostępnienia. To niezwykły sukces, biorąc pod uwagę, że ich ceny wahały się między 99 a 499 dolarów.