Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2014, 14:32

autor: Sarge

Wieści ze świata (Monaco: What’s Yours Is Mine, Dota 2, Xbox One) 7/4/14

Dziś piszemy m.in. o wstecznej kompatybilności Xboksa One, darmowej aktualizacji gry Monaco: What's Yours Is Mine, turnieju Dota 2: The International, a także o zamknięciu studia Molten Games. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Euro Truck Simulator 2

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Euro Truck Simulator 2. Dzieło studia SCS Software można aktualnie nabyć 80% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 3,99 euro (ok. 16 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Molten Games

Były pracownik zespołu Molten Games powiedział serwisowi Polygon, że studio zostało zamknięte. Deweloper pracował nad grą o kodowej nazwie Project Blunderbuss, która została również anulowana. W sieci pojawił się krótki materiał wideo z wczesnej wersji tej produkcji – film możecie oglądać poniżej. Studio Molten Games zostało swego czasu założone przez byłych pracowników firm Blizzard Entertainment, Sony Online Entertainment oraz Relic Entertainment.

Wreck-It Ralph

Henry Jackman, kompozytor muzyki do filmu Ralph Demolka (na podstawie którego powstała gra Wreck-It Ralph), powiedział w wywiadzie dla serwisu Collider, że obecnie trwają prace nad scenariuszem do kontynuacji. Ze względu na umowę z twórcami nie może powiedzieć nic więcej, ale wkrótce powinniśmy doczekać się jakichś zapowiedzi. Może to oznaczać, że przygotowana zostanie również gra na podstawie filmu, podobnie jak to było w przypadku pierwowzoru.

Xbox One

Frank Savage z firmy Microsoft powiedział na ubiegłotygodniowej konferencji, że amerykański koncern rozważa opracowanie oficjalnego emulatora dla Xboksa One, zdolnego uruchamiać gry z Xboksa 360. Nie jest to jednak takie proste ze względu na odmienną architekturę obu konsol, dlatego na razie Microsoft nie może niczego potwierdzić. Szansa na emulator istnieje, ale w tej chwili to nic pewnego.

Monaco: What’s Yours Is Mine

Studio Pocketwatch Games wypuściło aktualizację o nazwie Fin do gry Monaco: What’s Yours Is Mine. Wprowadza ona osiem dodatkowych poziomów kampanii, charakteryzujących się bardzo wysokim poziomem trudności. Jest to jednocześnie ostatni taki pakiet zawartości, jaki twórcy przygotowali z myślą o tym tytule. Przypomnijmy, że Monaco: What’s Yours Is Mine do godziny 19:00 jest dostępne z 75% zniżką na Steamie za 2,74 euro (ok. 11 zł).

Fin to ostatnia aktualizacja rozbudowująca kampanię gry Monaco: What's Yours Is Mine - Wieści ze świata (Monaco: What’s Yours Is Mine, Dota 2, Xbox One) 7/4/14 - wiadomość - 2014-04-07
Fin to ostatnia aktualizacja rozbudowująca kampanię gry Monaco: What's Yours Is Mine

Dota 2

Bilety na tegoroczną edycję międzynarodowego turnieju The International w grze Dota 2 rozeszły się w zaledwie godzinę, choć ich ceny kształtowały się od 99 do 499 dolarów. Pokazuje to olbrzymie zainteresowanie imprezą, która odbędzie się w dniach 18-21 lipca w Seattle.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
 2. Viscera Cleanup Detail
 3. DayZ
 4. The Incredible Adventures of Van Helsing II
 5. Strike Suit Zero: Director’s Cut
 6. Always Sometimes Monsters
 7. Man of Prey
 8. The Tribez & Castlez
 9. IMND: Path to Thalamus
 10. Guns and Robots

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Middle-earth: Shadow of Mordor – Banished from Death – zwiastun fabularny
 2. Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure – zwiastun na premierę
 3. The Elder Scrolls Online – The Siege Cinematic
 4. Pure Chess – trailer
 5. Kingdom Under Fire II – gameplay #5
 6. Planets – trailer
 7. Bound by Flame – gameplay #2
 8. Zoo Tycoon – zwiastun na premierę
 9. The Amazing Spider-Man 2 – Czarne charaktery - trailer