Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PC
Okładka Monaco: What's Yours Is Mine (X360)
OkładkaMonaco: What's Yours Is Mine (X360)

Monaco: What's Yours Is Mine

Monaco to niezależna gra akcji, w której gracze mają okazję wcielić się w złodziei rabujących kosztowności. Twórcy ze studia Pocketwatch Games podkreślają, że inspiracją dla Monaco była gra Pacman i film Ocean's Eleven.

Akcji | skradanki | 2D | indie | kooperacja

Monaco: What's Yours Is Mine Premiera

24kwi2013

PC

10maj2013

X360

Gry podobne do Monaco: What's Yours Is Mine

Minecraft

Fortnite

Terraria

Monaco to niezależna produkcja skupiająca się na przygodach grupy złodziei. Rozgrywka opiera się na trybie kooperacji, a za produkcję odpowiedzialne jest studio Pocketwatch Games. Deweloper założony przez Andy’ego Schatz ma do tej pory w swoim dorobku dwie pozycje skupiające się na zarządzaniu. Pierwsza z nich to wydany w 2005 roku Wildlife Tycoon: Venture Africa, natomiast druga to stworzony trzy lata później Venture Arctic.

Fabuła Monaco została osadzona w tytułowym mieście. Gracze wcielają się w złodziei, którzy uciekają z więzienia i decydują się na przeprowadzenie szeregu kradzieży. Szybko dołączają do nich nowe postacie – każdą z nich znamy tylko z nazwy jej fachu. Zwroty akcji są przedstawiane w krótkich wprowadzeniach do zadań, żeby nie przeszkadzały w tym, co w Monaco jest najważniejsze: rozgrywce kooperacyjnej.

W każdym z kilkudziesięciu dostępnych zadań współpracujący ze sobą gracze (maksymalnie do czterech osób) muszą omijać pułapki, przeszkody lub strażników, aby dotrzeć do wskazanego przedmiotu. Po udanym dostaniu obiektu trzeba jeszcze uciec z miejsca kradzieży. Etapy zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby dobrze się przy nich bawili zarówno znajomi na imprezie, jak i gracze poszukujący wyzwania. Ci ostatni będą musieli się bowiem nieźle natrudzić, aby przebrnąć przez misję w perfekcyjnym stylu.

Kluczem do sukcesu jest skorzystanie z unikalnych możliwości każdego złodzieja, których w grze pojawia się w sumie ośmiu. Wśród nich dostępni są między innymi: ekspert od zamków (szybkie otwieranie drzwi i sejfów), haker (szybka dezaktywacja systemów ochrony), szpieg (możliwość przebrania się za strażnika) oraz medyk (leczenie kolegów i obezwładnianie przeciwników). Istotne jest też to, że w misjach poukrywano monety – tylko zebranie wszystkich pozwala odblokować dodatkowe historie złodziei.

Oprawa graficzna jest dosyć prosta i na obrazkach wygląda chaotycznie – akcję ukazano znad głowy postaci. Twórcy przyłożyli jednak starań, aby gra była czytelna. W osiągnięciu tego pomogło odpowiednie zastosowanie kolorów i uproszczenie wielu elementów otoczenia. W Monaco można grać w czwórkę zarówno na jednym komputerze, jak i przez Internet.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 444 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Monaco: What's Yours Is Mine

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Monaco: What's Yours Is Mine Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 450 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360