Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2014, 12:35

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Monaco zostało kupione przez pół miliona graczy, z czego tylko 36 tyś. na XBLA

Monaco: What’s Yours Is Mine znalazło do tej pory 520 tysięcy nabywców. Ten znakomity, jak na grę niezależną, wynik osiągnięto głównie dzięki sprzedaży wersji PC – w serwisie Xbox Live Arcade po tytuł sięgnęło zaledwie 36 tysięcy graczy.

Monaco: What’s Yours Is Mine udowadnia, że gry niezależne kwitną na PC - Monaco kupiło pół miliona graczy, z czego tylko 36 tysięcy na Xbox Live Arcade - wiadomość - 2014-02-21
Monaco: What’s Yours Is Mine udowadnia, że gry niezależne kwitną na PC

Niezależna gra Monaco: What’s Yours Is Mine sprzedała się do tej pory w liczbie ponad 520 tysięcy kopii, jak podaje Andy Schatz ze studia Pocketwatch Games. Tytuł dostępny jest na komputerach PC i Mac od kwietnia 2013 roku oraz na Xboksie 360 od maja 2013 roku. Do osiągnięcia tak dobrego wyniku niewątpliwie przyczyniła się trwająca właśnie akcja Humble Indie Bundle. Warto wspomnieć, że Monaco trafiło do niej jako gra w zestawie Beat The Average, co oznacza, że otrzymujemy ją za kwotę wyższą niż aktualna średnia wpłat (obecnie są to 4,52 dolary). Przypominamy, że w ofercie można znaleźć również takie perełki, jak Guacamelee, Dust: An Elysian Tail, Giana Sisters: Twisted Dreams, The Swapper oraz Antichamber.

  1. The Humble Bundle 11 – strona oficjalna akcji
Monaco w skrócie
  1. Producent: Pocketwatch Games
  2. Tematyka: zabawa w złodziei
  3. Główna zaleta: tryb kooperacji dla 4 osób
  4. Platformy sprzętowe: PC (Windows, Linux), Mac, X360

Sukces Monaco w wersji PC (gra sprzedawana jest na Steamie i w innych sklepach dystrybucji cyfrowej) stoi w szokującym kontraście z wynikami sprzedaży wydania na konsolę Xbox 360. W serwisie Xbox Live Arcade po Monaco sięgnęło zaledwie 36 tysięcy osób, czyli jakieś 7% wszystkich nabywców. Tak słaby rezultat wersji konsolowej może poniekąd mieć związek z niespodziewanym przesunięciem premiery, wynikłym na dzień przed debiutem produkcji. Przyczyną obsuwy było wykrycie błędu uniemożliwiającego rozgrywkę dla czterech osób. W rezultacie Monaco ukazało się w XBLA kilka tygodni później. Z drugiej strony wersja PC doczekała się kilku sporych obniżek ceny, co też może wpływać na tę rozbieżność.

Monaco jest grą prostą, zarówno pod względem oprawy graficznej, jak i zasad rozgrywki. Nie jest to jednak prostota, która przyprawia o nudę – a wręcz przeciwnie. Tytuł oferuje możliwość wspólnej zabawy dla czterech osób, co według większości recenzentów sprawia najwięcej frajdy. Gracze wcielają się w złodziei o zróżnicowanych umiejętnościach i zadaniach. Wspólnymi siłami muszą oni obejść strażników i pułapki, by zdobyć cenny łup. W naszej recenzji Monaco zgarnęło ocenę 9/10 – jeśli chcecie wiedzieć dlaczego, zapraszamy w to miejsce:

  1. Recenzja gry Monaco: What's Yours Is Mine - idealny gangsterski skok na kasę
  1. Oficjalna strona gry Monaco: What’s Yours Is Mine