Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2014, 12:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Basement Crawl, 1954: Alcatraz, BioShock) 21/2/14

Dziś piszemy m.in. o datach premier Basement Crawl oraz 1954: Alcatraz, dalszych losach BioShocka w wersji na PlayStation Vita, komiksie EVE: True Stories, a także o wersji beta gry Men of War: Assault Squad 2 dostępnej na Steamie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Worms Clan Wars

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Worms Clan Wars. Dzieło studia Team 17 można aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 5,74 euro (ok. 24 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Men of War: Assault Squad 2

W ofercie serwisu cyfrowej dystrybucji Steam pojawiła się wersja beta gry Men of War: Assault Squad 2, dostępna dla wszystkich jej nabywców w przedsprzedaży. Przed premierą tytuł jest dostępny z 20% zniżką za 23,99 euro (ok. 100 zł). Posiadacze pierwszej części Men of War: Assault Squad na Steamie mogą liczyć na dodatkowe 10% rabatu od tej kwoty. Premiera pełnej wersji Men of War: Assault Squad 2 jest przewidziana na 20 marca bieżącego roku.

Basement Crawl

Polskie studio Bloober Team (A-Men, Music Master: Chopin) ogłosiło, że gra Basement Crawl zadebiutuje 25 lutego na amerykańskim PlayStation Network i dzień później w europejskiej wersji usługi. Tytuł ukaże się wyłącznie w wersji na PlayStation 4. Basement Crawl to gra akcji inspirowana klasycznymi hitami w stylu Bombermana oraz Spy vs. Spy.

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues

Posiadacze wczesnej wersji gry Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues doczekali się kolejnej aktualizacji wprowadzającej pewne sieciowe funkcjonalności. Przede wszystkim chodzi o dodanie czatu, listy znajomych i możliwości wysyłania emotikonek. Oprócz tego wprowadzono m.in. wioskę Braemar do wirtualnego świata i usprawniono system craftingu. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym adresem. Dostęp do wczesnej wersji gry mają osoby, które w trakcie zbiórki na Kickstarterze wpłaciły odpowiednio dużą sumę pieniędzy.

Xbox One

Na początku marca w sprzedaży pojawi się oficjalny pilot do Xboksa One, ułatwiający korzystanie z multimedialnych funkcji konsoli. Urządzenie będzie dostępne w krajach, w których dystrybuowany jest Xbox One. Cenę ustalono na poziomie 24,99 dolarów (ok. 76 zł bez podatku VAT).

1954: Alcatraz

11 marca bieżącego roku odbędzie się światowa premiera gry 1954: Alcatraz, która od 24 stycznia jest dostępna w Niemczech. Tytuł będzie sprzedawany na Steamie za 19,99 euro (ok. 84 zł) i w serwisie GOG.com za 19,99 dolarów (ok. 61 zł). 1954: Alcatraz to klasyczna przygodówka point’n’click, w której wcielimy się w skazańca próbującego uciec z tytułowego więzienia.

1954: Alcatraz - Wieści ze świata (Basement Crawl, 1954: Alcatraz, BioShock) 21/2/14 - wiadomość - 2014-02-21
1954: Alcatraz

BioShock

Firma 2K Games powiedziała serwisowi CVG, że nie ma żadnych nowych informacji w sprawie gry BioShock na PlayStation Vita. Produkcja po raz pierwszy została zapowiedziana na targach E3 w 2011 roku, ale od tamtej pory nie usłyszeliśmy na jej temat nic konkretnego. Niedawne zamknięcie studia Irrational Games sprawiło, że dalsze losy BioShocka na przenośną konsolę firmy Sony stanęły pod jeszcze większym znakiem zapytania. Obecny właściciel praw do marki (2K Games) póki co nie potwierdził anulowania prac, ale też nie zdradził, co dokładnie stanie się z projektem.

EVE: True Stories

Firma Dark Horse Digital wydała pierwszy numer komiksu EVE: True Stories, opowiadającego prawdziwe historie graczy EVE Online. Siedemnastostronicowa opowieść jest dostępna za darmo za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej oraz aplikacji na urządzenia mobilne z systemem iOS lub Android. Drugi numer komiksu ukaże się 5 marca, a po wszelkie szczegóły zapraszamy pod ten adres.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Pandora Stealth
 2. Daylight
 3. Basement Crawl
 4. Moebius: Empire Rising
 5. The Walking Dead: Season Two
 6. Oddworld: Abe’s Oddysee New N’ Tasty
 7. The Witness
 8. Star Trek: The Next Generation – Klingon Honor Guard
 9. Star Trek Pinball
 10. Star Trek: Starfleet Academy
 11. Star Trek: Starfleet Academy – Chekov’s Lost Missions
 12. Star Trek: Generations
 13. Star Trek: The Next Generation – A Final Unity

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Thief – zwiastun na premierę (PL)
 2. Batman: Arkham Origins – trailer #2