Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Music Master: Chopin - Classic (PC)

Music Master: Chopin - Classic PC

Gra muzyczna dzięki której możemy zapoznać się z największymi dziełami Fryderyka Chopina. Zabawa polega na ogrywaniu melodii zgodnie z instrukcją przedstawioną na ekranie.

Towarzyskie | muzyczne | polskie

PC Windows
Okładka Music Master: Chopin - Classic (PC)

producent: Bloober Team

wydawca: CD Projekt S.A.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3grudnia2010

3grudnia2010

pudełko PL

Music Master: Chopin to gra o tematyce muzycznej, w której wzorem takich serii jak Guitar Hero czy Rock Band zadaniem gracza jest odegranie melodii zgodnie z instrukcją przedstawioną na ekranie. Produkcja ta przygotowana została w ramach uczczenia dwusetnej rocznicy urodzin jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów oraz z okazji trwania Roku Chopinowskiego. Opisywany tytuł pozwala graczom na zapoznanie się z najbardziej znanymi utworami skomponowanymi przez Fryderyka Chopina. Godne odnotowania jest to, iż Music Master: Chopin powstał dzięki wsparciu finansowemu polskiego Ministerstwa Kultury.

Producent oddał do naszej dyspozycji kilkadziesiąt klasycznych utworów Fryderyka Chopina pochodzących z różnych okresów jego twórczości, które odgrywa się z użyciem komputerowej klawiatury.

Gra dostępna jest również w wersjach POP i Rock.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,9 / 10 na podstawie 168 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.3 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Music Master: Chopin - Classic

Klasyfikacja PEGI Music Master: Chopin - Classic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Music Master: Chopin - Classic

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 6200 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP
Music Master: Chopin - Classic - recenzja gry
Music Master: Chopin - Classic - recenzja gry

Recenzja 15 grudnia 2010, 11:17

Wydawałoby się, że stworzenie przyzwoitej gry muzycznej na modłę Rock Band nie powinno stanowić większego problemu. W końcu teoretycznie najważniejsze są rzeczy podstawowe – duża liczba dobrych kawałków i umiejętne dopasowanie zjeżdżających w dół ekranu nutek do muzyki – a reszta to tylko kosmetyka. Nic bardziej mylnego. Music Master Chopin udowodnił, że sam rdzeń to za mało, by uczynić tego typu grę atrakcyjną. Brak trybu kariery, większej liczby bonusów, przeciętna oprawa wizualna z fatalnie prezentującymi się tłami (pianista grający podczas burzy na skalistej wysepce śni mi się po nocach), a nawet brak specjalnie zaprojektowanych do gry kontrolerów – to smutne, ale dzieło studia Bloober Team pod każdym względem oferuje znacznie mniej niż pierwsza gra z serii Guitar Hero, a przecież od premiery tej ostatniej minęło pięć długich lat. Darmowe Frets on Fire z nakładkami rozkłada pod tym względem Chopina na łopatki.