Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2011, 14:42

autor: Jiker

Wieści ze świata (World of Warcraft, Music Master: Chopin, GeoHot) 27/06/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowym egzemplarzu World of Warcraft, współpracy GeoHota z Facebookiem, a także wejściu na giełdę twórców Music Master: Chopin. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowym egzemplarzu World of Warcraft, współpracy GeoHota z Facebookiem, a także wejściu na giełdę twórców Music Master: Chopin. Zapraszamy do lektury.

CID the Dummy

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra CID The Dummy. Produkcje autorstwa studia TWELVE możecie aktualnie nabyć za kwotę 1,53 euro, czyli ok. 6 złotych (o 66% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

World of Warcraft

Serwis BlizzPlanet donosi, że firma Blizzard rozsyła najwierniejszym graczom World of Warcraft specjalne listy z podziękowaniami. Oferuje im przy tym darmowy egzemplarz WoW-a, który mogą podarować jednemu znajomemu (z 30-dniowym okresem bezpłatnej zabawy).

Google

Koncern Google poszukuje pracownika na stanowisko menedżera produktu. Do jego zadań miałoby należeć dopracowanie strategii związanej z chęcią wejścia twórców najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej na rynek gier (o czym dyskutuje się już od dawna), w tym praca nad projektem platformy gamingowej, a także nawiązanie współpracy z partnerami, w tym deweloperami.

Fatal Frame

Firma Tecmo Koei zaprzeczyła, jakoby miała w planach nową odsłonę serii survival horror Fatal Frame na konsolę PlayStation 3. Zdaniem przedstawiciela wydawcy, informacje podane przez azjatycką stronę internetową TGBUS nie mają nic wspólnego z prawdą. Ostatnią częścią FF było wydane w 2008 roku Fatal Frame IV: Mask of the Lunar Eclipse na Wii.

George „GeoHot” Hotz

Zachodnie serwisy sugerują, że George „GeoHot” Hotz, mający na koncie m.in. złamanie zabezpieczeń PlayStation 3 (oraz starcie sądowe z Sony), rozpoczął pracę w portalu Facebook. Gabe Rivera z Techmeme twierdzi, że potwierdzenie tej informacji można znaleźć w opisie prywatnego konta facebookowego GeoHota. Podobno dołączył on do firmy Marka Zuckerberga jeszcze w maju.

Bloober Team

Krakowskie studio Bloober Team (znane z niezbyt udanego Music Master: Chopin) zadebiutowało na alternatywnym parkiecie NewConnect, informuje serwis Parkiet.com. Dzięki sprzedaży 222 tysięcy akcji (z 1,33 miliona) firma pozyskała 5 milionów złotych, które przeznaczy na promocję, rozwój i ekspansję na rynki zagraniczne (Ameryka Północna, Azja).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Nimbus

Blackwater

Brink

Uncharted 3: Oszustwo Drake’a

Captain America: Super Soldier

Atlantica Online

Guild Wars 2

Alice: Madness Returns

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

FIFA 12 - kulisy produkcji - system kolizji (PL)

The Darkness II - kulisy produkcji #1 - PL

Duke Nukem Forever - kulisy produkcji - historia #3 (PL)

Przegląd Tygodnia - WAKACJE!!!! video magazyn

Świat płonie w F.E.A.R. 3 - pierwsze wrażenia Gramy!

Władca Pierścieni: Wojna na Północy - Beleram

Earth Defense Force: Insect Armageddon - Mech Gameplay