Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3NDSWii3DS
Okładka Captain America: Super Soldier (X360)

Captain America: Super Soldier

Gra akcji z widokiem TPP, w której wcielamy się w tytułowego Kapitana Amerykę. Bohater uzbrojony w tarczę wybiera się do zamku Hydra, aby zmierzyć się ze swoimi odwiecznymi przeciwnikami, wśród których nie brakuje Czerwonej Czaszki.

Akcji | TPP | komiksy | superbohaterowie | filmy | Marvel Comics

Okładka Captain America: Super Soldier (X360)

producent: Next Level Games

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

15lip2011

X360 PS3 NDS Wii

25paź2011

3DS

Captain America: Super Soldier to koncentrująca się na walce i elementach platformówkowych zręcznościówka autorstwa studia Next Level Games, które odpowiedzialne jest m.in. za wysoko oceniane wskrzeszenie marki Punch-Out!! na konsolę Wii.

Autorzy postanowili nie opierać scenariusza bezpośrednio na filmowej adaptacji komiksowej serii. Co prawda całość osadzona jest w tym samym świecie, ale jednocześnie na potrzeby gry opracowano całkowicie nową fabułę. Akcja ma miejsce jest czasie II wojny światowej i opowiada historię z okresu, gdy Steve Rogers (pierwsze wcielenie tej postaci) dopiero zaczynał swoją karierę. Naszym zadaniem jest przeniknięcie do ponurego zamku Hydra w celu odkrycia jego tajemnic. Głównym czarnym charakterem jest naturalnie Czerwona Czaszka, aczkolwiek w grze przewijają się też inne postacie złoczyńców znanych z uniwersum Kapitana Ameryki. Za scenariusz odpowiada Christos Gage, czyli autor wysoko ocenianej serii komiksowej Avengers: The Initiative oraz równie ciepło przyjętego przez fanów cyklu Avengers Academy.

Trzon Captain America: Super Soldier stanowi walka oraz elementy platformówkowe. System potyczek powinien wydać się bardzo znajomy graczom, którzy mieli kontakt z grą Batman: Arkham Asylum. Całość opiera się mianowicie na wypracowaniu sobie odpowiedniego rytmu podczas atakowania kolejnych przeciwników. Gra pozwala na dobijanie powalonych wcześniej oponentów, stosowanie różnorakich ataków specjalnych (np. przeprowadzenie potężnej szarży), korzystanie z chwytów i kontrataków, czy też używanie tarczy Kapitana Ameryki, pomocnej w odbijaniu pocisków i eliminowaniu bardziej odległych celów. Na drodze superbohatera stają przede wszystkim różnoracy żołnierze, choć nie brakuje też emocjonując potyczek z bossami. Do tej drugiej kategorii możemy zaliczyć między innymi pojedynki z Madame Hydrą czy Iron Crossem. Kapitan Ameryka dysponuje imponującymi zdolnościami akrobatycznymi. Sekcje platformowe nie są przesadnie skomplikowane, aczkolwiek gra także i w tym przypadku premiuje rytmiczne wciskanie przycisków, tak by kolejne polecenia pokrywały się z akrobacjami ukazywanymi na ekranie.

Tytułowy bohater w trakcie gry wybiera się nie tylko do wspomnianego zamku Hydra, ale bada też między innymi niewielką wioskę położoną w Bawarii. Gra zachęca do bardzo starannej eksploracji kolejnych plansz, a to dlatego, że możliwe jest odnajdywanie cennych sekretów. Większość z nich pomaga w zdobywaniu punktów doświadczenia, ale są też takie znajdźki, które wiążą się z szansą obejrzenia materiału wideo czy obnażają słabe punkty wybranych jednostek wroga.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 190 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,99 PLN

Gry podobne do Captain America: Super Soldier

Klasyfikacja PEGI Captain America: Super Soldier

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Captain America: Super Soldier - recenzja gry
Captain America: Super Soldier - recenzja gry

Recenzja 22 lipca 2011, 12:55

Wrogowie w grze niemal zawsze pojawiają się w ilościach hurtowych. Początkowo są to głównie żołnierze Hydry, którzy stanowią wyzwanie jedynie w większych grupach. Z czasem trudniejsi do pokonania przeciwnicy stają się coraz częstszym widokiem i są to między innymi barczyści osobnicy, którzy dźwigają wielkie działa czy broń białą. Ciekawie prezentują się pojedynki z istotami o nazwie Screamer, wytwarzającymi swego rodzaju fale uderzeniowe, mogące powalać bohatera na ziemię, a nawet chwilowo pozbawiać go tarczy. Przysłowiową wisienką na torcie okazują się oczywiście bossowie, których w trakcie zabawy spotykamy średnio co kilka etapów. Walki z ich udziałem są przemyślane i sprawiają frajdę, tym bardziej, że bywają dodatkowo utrudniane – na przykład przez uciekający czas czy trujący gaz, który otacza arenę zmagań. Niewielkich zmian powinien doczekać się jedynie poziom skomplikowania tych starć, bo mnie dla przykładu więcej problemów sprawiło rozprawienie się z Madame Hydrą niż z ostatnim przeciwnikiem.

X360
PS3
3DS
NDS
Wii