Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2010, 11:32

Captain America: Super Soldier - nowe informacje i materiały video

Kilka dni temu pisaliśmy o ujawnieniu przez firmę Sega pierwszych konkretów na temat Captain America: Super Soldier. Na odbywającym się w Nowym Jorku konwencie Comic-Con twórcy gry zaprezentowali swoje dzieło szerokiej publiczności i tym samym znacząco poszerzyli naszą wiedzę na temat tego projektu.

Kilka dni temu pisaliśmy o ujawnieniu przez firmę Sega pierwszych konkretów na temat Captain America: Super Soldier. Na odbywającym się w Nowym Jorku konwencie Comic-Con twórcy gry zaprezentowali swoje dzieło szerokiej publiczności i tym samym znacząco poszerzyli naszą wiedzę na temat tego projektu.

Captain America: Super Soldier - nowe informacje i materiały video - ilustracja #1

Studio Next Level Games postanowiło nie opierać fabuły bezpośrednio na nadchodzącej filmowej adaptacji komiksowej serii. Co prawda całość osadzona jest w tym samym świecie, ale jednocześnie Christos Gage (scenarzysta projektu) opracował na potrzeby gry całkowicie nową historię. Akcja toczyć się ma w czasie II wojny światowej i głównym czarnym charakterem będzie tradycyjnie Czerwona Czaszka.

Twórcy nie ukrywają, że wspaniały Batman: Arkham Asylum był dla nich jedną z głównych inspiracji. Widać to zwłaszcza w systemie walki, w którym ruch analoga we właściwym kierunku i naciśnięcie przycisku ataku powodują, że Kapitan Ameryka szybko wyprowadza atak w pożądaną stronę. Podobnie jak w przypadku gry o przygodach uszatego mściciela chodzi tu o to, by potyczki oparte były na odpowiednim rytmie ciosów, a nie na bezmyślnym duszeniu przycisków. Nasz bohater może też złapać nieprzyjaciela, co otwiera drogę do potężnych ataków specjalnych, które zwalają wroga z nóg, pozwalając nam na wykończenie go nim zdoła podnieść się z ziemi. Dostępne ponadto będą ciosy nokautujące, możliwe do wyprowadzenia tylko gdy naładuje nam się odpowiedni pasek energii.

Captain America: Super Soldier - nowe informacje i materiały video - ilustracja #2

Kapitan Ameryka dysponować ma też imponującymi zdolnościami akrobatycznymi. W sekcjach platformówkowych do płynnego pokonywania przeszkód również wymagane będzie dobranie odpowiedniego rytmu ruchów. Waląc w przyciski pada bez ładu i składu uzyskamy sztywno i wolno poruszającego się bohatera, który ledwo co daje radę skakać z jednego miejsca na drugie. Dobierzmy natomiast odpowiednie tempo, a Kapitan Ameryka przemieni się w kuzyna Księcia Persji.

Gra wciąż znajduje się we wczesnych fazach produkcji, więc na Comic-Conie graficznie jeszcze nie imponowała, ale solidna mieszanka dynamicznej walki oraz ciekawych sekcji platformówkowych przypadła do gustu zgromadzonym fanom. Istnieje realna szansa, że Kapitan Ameryka doczeka się wreszcie godnej wirtualnej adaptacji. Zainteresowanym polecamy obejrzenie prawie siedmiu minut zapisu video z dema gry, które udostępnili redaktorzy serwisu Destructoid:

Captain America: Super Soldier tworzony jest na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii oraz konsole przenośne NDS i PSP. Premiera gry planowana jest na lato przyszłego roku.