Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2010, 08:34

autor: Adrian Werner

Sega zapowiada Captain America: Super Soldier

W przyszłym roku do kin wejdzie ekranizacja komiksowych przygód Kapitana Ameryki. Firma Sega ogłosiła właśnie, że premierze filmu towarzyszyć będzie gra zatytułowana Captain America: Super Soldier.

W przyszłym roku do kin wejdzie ekranizacja komiksowych przygód Kapitana Ameryki. Firma Sega ogłosiła właśnie, że premierze filmu towarzyszyć będzie gra zatytułowana Captain America: Super Soldier.

Sega zapowiada Captain America: Super Soldier - ilustracja #1

Akcja osadzona zostanie w czasach II wojny światowej i podobnie jak filmowy pierwowzór skoncentruje się na opowiadaniu historii z okresu, gdy Steve Rogers (pierwsze wcielenie tej postaci) dopiero zaczynał swoją karierę. Naszym zadaniem będzie przeniknięcie do ponurego zamku Hydra w celu odkrycia jego tajemnic i prawdę mówiąc całość mocno przywodzi na myśl klimaty serii Wolfenstein. Za scenariusz odpowiadać ma Christos Gage. Jest to doskonała wiadomość, ponieważ był on autorem wysoko ocenianej serii komiksowej Avengers: The Initiative, a obecnie tworzy równie ciepło przyjęty przez fanów cykl Avengers Academy. Wydawca obiecuje, że gra zaoferuje rozbudowany system walki oparty na elementach platformówkowych oraz elastycznym wykorzystaniu tarczy, która posłuży do ataków, obrony, rozwiązywania zagadek oraz wspinania się po ścianach

Jak dotąd produkcje Segi bazujące na postaciach z uniwersum Marvela prezentowały dosyć niski poziom. Wystarczy przypomnieć kiepskiej jakości gry takie jak Iron Man 2 czy The Incredible Hulk. Nadzieję na coś lepszego daje natomiast zatrudnione przez japońskiego wydawcę studio deweloperskie. Next Level Games stworzyło bowiem m.in. Spider-Man: Friend or Foe. Nie było to, co prawda żadne arcydzieło, ale prezentowało poziom wyższy od dwóch wspomnianych już produkcji Segi. Przede wszystkim jednak zespół odpowiedzialny jest za wskrzeszenie marki Punch-Out!!. Najnowsza odsłona cyklu została wysoko oceniona przez prasę branżową uzyskując na serwisie metacritic średnią 86%.

Sega zapowiada Captain America: Super Soldier - ilustracja #2

Film, na którego kanwie oparta zostanie gra to Captain America: The First Avenger. W tytułowej roli wystąpi Chris Evans, a w jego głównego wroga, czyli Czerwoną Czaszkę wcieli się znany z cyklu Matrix Hugo Weaving. Ekranizacja ma opowiedzieć historię tego, jak Steve Rogers z chorowitego młodzieńca przeobraził się w legendarnego superbohatera. Film wejdzie na ekrany amerykańskich kin 22 lipca 2011 roku.

Premierę Captain America: Super Soldier zaplanowano na przyszły rok. Nie podano dokładnej daty, ale na pewno nastąpi to w okolicach kinowego debiutu ekranizacji. Gra tworzona jest na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii, PSP oraz DS.

Sega zapowiada Captain America: Super Soldier - ilustracja #3
Sega zapowiada Captain America: Super Soldier - ilustracja #4