Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2010, 10:18

autor: Jakub "Taven" Wencel

Europejski plan wydawniczy Segi

Informowaliśmy już dzisiaj o planie wydawniczym Ubisoftu na najbliższe miesiące, ale również i Sega postanowiła podzielić się szczegółami dotyczącymi dat wydania najbardziej oczekiwanych tytułów firmy. Trzeba zaznaczyć, że dotyczą one wyłącznie premier europejskich.

Informowaliśmy już dzisiaj o planie wydawniczym Ubisoftu na najbliższe miesiące, ale również i Sega postanowiła podzielić się szczegółami dotyczącymi dat wydania najbardziej oczekiwanych tytułów firmy. Trzeba zaznaczyć, że dotyczą one wyłącznie premier europejskich.

Niewątpliwie najgłośniejszymi grami, jakie pojawią się na początku 2011 roku pod szyldem Segi będą Shogun 2: Total War na komputery osobiste i Yakuza 4 na PlayStation 3. Także produkcje, które na półkach sklepowych ujrzymy trochę później - jak najnowsza, czwarta już część sportowej serii Virtua Tennis czy Rise of Nigtmares - nie przejdą raczej bez echa. Warto zwrócić uwagę na aż dwa nowe tytuły z bohaterami Marvela – będą to kolejno Thor: God of Thunder i Captain America: Super Soldier. Obie te gry oparte są na filmach wchodzących w 2011 roku na ekrany kinowe.

Europejski plan wydawniczy Segi - ilustracja #1

Zastanawia brak na liście Sonika. 2011 będzie rokiem, w którym najszybszy jeż gier wideo obchodzić będzie swoje dwudzieste urodziny i Sega przygotowuje z tej okazji Sonic Anniversary – kompilację najlepszych poziomów z pierwszych odsłon cyklu. Gra nie doczekała się jeszcze oficjalnej daty premiery nigdzie na świecie, więc jej obecność w europejskim planie wydawniczym jest prawdopodobnie wyłącznie kwestią czasu.

Inaczej sprawa ma się z Aliens: Colonial Marines, wyczekiwanym projektem opartym na kultowej serii filmów science-fiction, o którym jednak w ostatnich miesiącach zdecydowanie ucichło. Choć początkowo przewidywano, że gra pojawi się w następnym roku, to – jak udało ustalić się dziennikarzom serwisu Spong – firma SEGA oficjalnie nie posiada wyznaczonego nawet wstępnego terminu, w jakim miałby pojawić się na półkach sklepowych. Również w wypadku Binary Domain musimy po prostu czekać na dalsze informacje.

Oto europejski plan wydawniczy Segi na rok 2011:

  • The Conduit 2 (Wii) – luty 2011
  • Shogun 2: Total War (PC) – 15 marca 2011
  • Yakuza 4 (PS3) – wiosna 2011
  • Thor: God of Thunder (X360, PS3, Wii, PSP, DS) – wiosna 2011
  • Captain America: Super Soldier (X360, PS3, Wii, DS) – lato 2011
  • Super Monkey Ball 3DS (3DS) – 2011
  • Virtua Tennis 4 (PS3) – 2011
  • Rise of Nightmares (X360) – 2011
  • Binary Domain (PS3, X360) – TBA
  • Aliens: Colonial Marines (PC, X360, PS3) - TBA
gry